Autorizācija

 

Mans grozs

Jūsu grozā nav preču
Tālr. 67275758 gsm 26117175 (p.o.t.c.p. 9:00-18:00)

Lenovo ThinkPad T460s, 14" FHD IPS, Core i5-6200U, 8GB, 256GB SSD, Windows 10 Pro

256 GB, 14", LED AntiGlare, Intel i5-6200U, 2.3GHz, 8 GB, Intel HD 520 Graphics, Full HD 1920x1080, Windows 10 Pro, ENG, 1.35 kg, Nav optiskās iekārtas
Preces kods:

20F9005CMH

id:132406
Garantija: 3 gadi
Pieejams: Noliktavā 15 gab. Kad var saņemt šo preci?
€ 1426,95

Apraksts*

UltraBook marķējums apzīmē datora atbilstību mūsdienīgām prasībām, pateicoties inženieru darbam apvienojumā ar modernākajām komponentēm


Anti-Glare ekrāna pārklājums nodrošina lielisku attēla pārskatāmību gaišos apstākļos, novēršot nepatīkamo atspīdumu un ļaujot netraucēti veikt nozīmīgus uzdevumus.

IPS panelis garantē teicamu krāsu atbilstību un daudz plašākus skata leņķus salīdzinot ar lētakajiem TN displejiem. Šo priekšrocību novērtēs ikviens, īpaši jau fotogrāfi un dizaineri.
Ražotāja uzstādītā Windows 10 Pro operētājsistēma nodrošina iespēju uzsākt lietot datoru uzreiz pēc tā ieslēgšanas.
Jaunākās paaudzes USB3.0 tehnoloģija dod iespēju šim datoram pievienot augstas veiktspējas USB3.0 ārējos datu nesējus. Turklāt šī pieslēgvieta atbalsta arī iepriekšējās paaudzes - USB2.0 iekārtas.
Bluetooth savienojums ērtai savietojamu iekārtu, tostarp viedtālruņu, peļu, klaviatūru pieslēgšanai.

Vairāk par Lenovo ThinkPad T460s
  • Nopietna apjoma 8 GB 2133 MHz operatīvā atmiņa vienlaicīgam darbam ar neskaitāmām atvērtām programmām un īpaši lieliem failiem.
  • 256 GB SSD disks garantē līdz pat 5 reizēm lielāku ātrdarbību salīdzinājumā ar ierastajiem 5400rpm diskiem. Turklāt tā darbība nav sadzirdama it nemaz.
  • WiFi 802.11 ac karte bezvadu pieslēgumiem, kas nodrošina iespēju pieslēgties mūsdienīgākajiem rūteriem un datortīkliem.
  • Ekrānā iebūvēta interneta kamera video sarunām izmantojot Skype un citas čatošanas programmas.
  • HDMI nodrošina iespēju atskaņot filmas uz ārēja monitora vai televizora.
  • Fotokameru karšu lasītājs - ērtai SD un MMC formāta karšu lasīšanai/rakstīšanai.
  • Stereo skandas nodrošinās mūzikas un filmu baudīšanu.
  • 14" LED AntiGlare ekrāns ar Full HD 1920x1080 izšķirtspēju, BluRay kvalitātes filmu baudīšanai pilna ekrāna režīmā
Vairāk par kompāniju Lenovo

Lenovo ir otrs lielākais datoru ražotājs pasaulē. Līdz 2005. gadam Lenovo ražoja tehniku priekš IBM, pēc tam pārņemot IBM personālo datoru nodaļu un pamazām pārejot uz Lenovo zīmolu šī kompānija sevi nostiprināja pasaules lielāko ražotāju elitē. Uzņēmuma gada apgrozījums sasniedz gandrīz 22 miljardus ASV dolāru un tas nodarbina vairāk par 27 000 darbinieku visā pasaulē.

Garantija un pasūtīšana
Lenovo šim modelim nodrošina 3 gadu garantiju visos sertificētajos servisa centros.

Parametri*

Pamatinformācija
Svars 1.35 kg
Svars nosaka portatīvā datora mobilitātes klasi. Standarta portatīvo datoru klasē svars ir no 2 - 3 kg. Ja vēlaties, lai dators būtu maksimāli viegli pārnēsājams izvēlieties mobilās (1.2 - 2.0 kg.) vai ultramobilās (1.2 Kg vai mazāk) klases datoru. Ja dators lielākoties tiks izmantots noteiktā vietā un tiks pārvietots reti, izvēlieties galda datora aizvietotāja klasi (3.0 kg. un vairāk).
Pielietojums UltraBook
Modelis ThinkPad T460s
Displeja raksturlielumi
Displeja tehnoloģija IPS
Touchscreen Nav
Dators, kas aprīkots ar skārienjūtīgu ekrānu lietojams līdzīgi kā viedtālrunis vai planšetdators. Ja uz datora uzstādīta Windows 8 operētājsistēma, tad bez peles un klaviatūras iespējams ne tikai pārlūkot tīmekli un fotoattēlus, bet arī pilnvērtīgi darboties Windows vidē.
Ekrāna izmērs 14"

Displeja izmērs raksturo jūsu portatīvā datora ekrāna redzamās daļas izmēru pa diagonāli collās. Vidusmēra portatīvajiem datoriem ir 15.4" standarta vai 15.6" platekrāna displejs. Ultra kompaktajai portatīvo datoru klasei displeja izmērs ir ap 10,1".

Dažiem portatīvajiem datoriem, ekrānu ir iespējams pagriezt 180 grādu leņķī un aizvērt ar to tastatūru – iznāk īsts planšetveida dators bez tastatūras. Šādus modeļus arī mēdz saukt par transformeriem jeb tabletēm – tos var izmantot gan kā vienkāršu portatīvo datoru, gan kā planšetveida datoru. Šāda iespēja ir ļoti parocīga, lasot vai, piemēram, zīmējot, kad tastatūra nav nepieciešama.

Portatīvajiem datoriem, kas pozicionēti kā galddatora aizstājēji, ekrāna izmērs bieži vien sasniedz 17". Lielāks monitors parasti ir nepieciešams vajadzīgs, darbojies ar attēlu apstrādi, vai nepieciešams caurskatīt lielas tabulas utml. Taču jāņem vērā, ka lielāks ekrāns palielina arī visa datora izmēru un parasti arī svaru, turklāt ir vieglāk ievainojams atvēršanas un aizvēršanas procesā.

Ekrāna tips LED AntiGlare

Portatīvo datoru ekrānus iedala Glare, jeb glancētajos, un AntiGlare, jeb matētajos. Glancētā ekrāna priekšrocības ir labāks kontrasts, krāsas un asums, līdz ar to šo monitora tipu iecienījuši mājas lietotāji. Šī ekrāna tipa mīnuss ir atspīdums, kas traucē saskatīt attēlu spilgtā gaismā.

AntiGlare, jeb matēti ekrāni daļēji novērš atspīdēšanas problēmu gaismu "izkaisot". Šī ekrāna tipu biežāk lieto biznesa klases datoros, kas paredzēti darbam ar dokumentiem un grāmatvedības sistēmām.

Ekrāna maksimālā izšķirtspēja Full HD 1920x1080

Displeja maksimālā izšķirtspēja raksturo krāsu punktu (pikseļu) skaitu uz datora ekrāna. Jo lielāka izšķirtspēja, jo kvalitatīvāks (detalizētāks) attēls. Piem. 1366x768px nozīmē, ka jūsu datoram ir 1366 punkti pa horizontāli x 768 punkti pa vertikāli. Liela izšķirtspēja nodrošina vairāk informācijas uz ekrāna, kas ir cieši saistīts ar ekrāna izmēru. Šobrīd pat 12,1 collu lielam ekrānam var būt 1024x768 izšķirtspēja. Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka šāda izmēra ekrānam tā ir par lielu, tomēr augsta izšķirtspēja sniedz lielāku komfortu.

WVGA (800x480) ir raksturīga vecajiem portatīvajiem datoriem un jaunās paaudzes mini planšendatoriem. WSVGA – ultra mobilie portatīvie datori ar displeju 10.1’’ (biežāk sastopama 1024x600 izšķirtspēja).

WXGA (1280x800) – šī izšķirtspēja galvenokārt ir raksturīga 12.1’’, 13.3’’, 14.1’’ ekrāniem ar malu attiecību 16:9.

HD 1366x768 un 1600x900 ir izplatītāka izšķirtspēja starp budžeta un vidējās klases portatīvajiem datoriem.

Full HD (1920x1200) ekrāna izšķirtspēja apvienojumā ar jaudīgām videokartēm (NVidia Quadro FX vai ATI FireGL) ir paredzēta profesionālajam 3D modelēšanas darbam.

WUXGA (1920x1200) – ultra paplašināts grafiskais sakārtojums (ekrāns 16:10), ir paredzēts HD televīzijas skatīšanai.

Jāpievērš uzmanība arī displeja kontrastainumam un košumam. Ekrānam jābūt maksimāli spilgtam, lai portatīvo datoru varētu lietot pat ļoti spilgtā apgaismojumā.

Procesora parametri
Procesora veiktspēja (PassMark) 3500+
Procesora modelis Intel i5-6200U, 2.3GHz

Procesora takts frekvence ir viens no primārajiem ātrdarbības rādītājiem. Procesoram ar lielāku takts frekvenci ir augstāka ātrdarbība pret procesoru, ja salīdzinām ar tās pašas paaudzes modeli. Divu, vai vairāk kodolu procesoru takts frekvence norādīta katram kodolam, tādēļ salīdzinot procesoru veiktspēju, procesors ar takts frekvenci 2.0GHz un vienu kodolu tiek uzskatīts par mazjaudīgāku nekā cits procesors ar šādu pašu takts frekvenci, bet vairākiem kodoliem.

Procesora kešatmiņa ir atmiņas apjoms, kas iebūvēts portatīvā datora procesorā un ir noteicošs ātrdarbības rādītājs. Procesoram ar lielāku kešatmiņu ir augstāka ātrdarbība pret procesoru ar vienādiem pārējiem tehniskajiem rādītājiem.

Procesora tips nosaka, kāda ražotāja un modeļa procesors ir par pamatu jūsu portatīvajam datoram. Prasīgiem lietotājiem Dateks iesaka iegādāties portatīvo datoru ar Intel i5 vai i7 procesoru.

Procesora saime Intel i5 (Skylake)

Procesora saime apzīmē procesora paaudzi un klasi.

Jaunākās paaudzes procesori šobrīd ir Intel Skylake, taču arī iepriekšējo 2 paaudžu (Broadwell un Haswell) modeļi ir plaši pieejami un gandrīz tikpat jaudīgi.

Intel procesoru klasifikācija:
Celeron: Budžeta klases procesori biroja un mācību lietojumiem
Pentium: Līdzīgi kā Celeron, bet ar augstākiem kešatmiņas un jaudas rādītājiem
Core i3: Veikstpējas klases procesors plašam pielietojuma spektram.
Core i5: Veiktspējas klases ar papildus tehnoloģijām veiktspējas uzlabošanai
Core i7: Entuziastu klases procesors ar augstākajiem veiktspējas rādītājiem

AMD procesoru klasifikācija
A-Series: Sīkāk iedalās A4, A6, A8 attiecīgi konkurē ar Intel i3, i5 un i7

Procesora takts frekvence 2.30 GHz

Procesora kodolu takts frekvence ir viens no procesora veiktspējas galvenajiem kritērijiem. Šis rādītājs nosaka to, cik darbības sekundē spēj izpildīt katrs procesora kodols. Jo augstāka procesora takts frekvence, jo ātrāk dators izpildīs tam dotos skaitļošanas uzdevumus.

Procesora TurboBoost frekvence 2.80 GHz
Procesora spēja paaugstināt viena vai vairāku kodolu veiktspēju (takts frekvenci) uz citu kodolu dīkstāves rēķina. Šī funkcija ieslēdzas tikai tad, kad datoram ir nepieciešams papildus jaudas "grūdiens".
Procesora kodoli 2

Šis rādītājs nosaka to, cik datora procesorā ir kodolu. Katrs kodols ir kā atsevišķs procesors, ka spējīgs strādāt ar dažādām programmām atsevišķi. Līdz ar to, ja ir vairāki kodoli, datora operētājsistēma prot sadalīt slodzi vienmērīgi katram kodolam, lai datora lietotājs varētu, piemēram, vienlaicīgi klausīties mūziku, pārlūkot internetu un lejuplādēt failus.

 

Procesora HyperThreading 4 Threads

HyperThreading ir datora procesora spēja apstrādāt vairākas datu plūsmas katrā kodolā. Divkodolu procesoram HyperThreading ir 4, tas nozīmē, ka noteiktus uzdevumus šis divkodolu procesors spēs izpildīt tik pat labi kā četru kodolu procesors.

Procesora kešatmiņa 3 MB

Procesora kešatmiņa ir vieta, kur procesors īslaicīgi uzglabā (buferē) savus apstrādei paredzētos datus. Kešatmiņas apjomam ir liela nozīme procesora ātrdarbībā un, līdz ar to paša datora ātrdarbībā kopumā. Lielāks kešatmiņas apjoms nozīmē labāku ātrdarbību.

Operatīvā atmiņa
Operatīvā atmiņa 8 GB

Operatīvā atmiņa (RAM) ir īslaicīga datu krātuve. Šī ātrdarbību noteicoša komponente:

  • ļauj jūsu datora procesoram ātri tikt pie apstrādājamās informācijas, kuru izmanto jūsu atvērtās datora programma;
  • programmas atvēršanas brīdī to saglabā savās mikroshēmās, tādēļ atmiņas apjoms nosaka, cik programmu vienlaicīgi jūsu dators var darbināt, kā arī ar cik lielu datu apjomu (bildēm, tekstu, interneta lapām, utt.) jūs vienlaicīgi varat strādāt.

Pateicoties blīvam mikroshēmu izvietojumam, portatīva datora operatīva atmiņai ir tie paši raksturojumi kā stacionārajiem datotiem. Vispārējam lietojumam Dateks rekomendē datoru ar vismaz 4GB vai lielāku operatīvo atmiņu, savukārt foto/audio/video apstrādes darbiem vēlami kā minimums 8GB RAM.

Operatīvās atmiņas tips DDR4

Šis kritērijs nosaka kādu operatīvo atmiņu dators izmanto, kas ir noderīgi, ja vēlaties datora iegādes brīdi pirkt papildus atmiņas moduli, vai nākotnē papildināt esošo operatīvo atmiņas apjomu.

Visplašāk izmantotais atmiņas tips šobrīd ir DDR3L

Operatīvās atmiņas frekvence 2133 MHz
Operatīvās atmiņas ātrdarbību, kā arī uzlabošanas iespējas nosaka rādītājs - operatīvās atmiņas tips. Dateks iesaka iegādāties portatīvo datoru ar DDR3L atmiņas tipu.
Brīvie atmiņas sloti Nav
Brīvie atmiņas sloti ir portatīvā datora uzlabošanas iespēju rādītājs, kas nosaka, ar cik papildus atmiņas moduļiem iespējams šo portatīvo datoru papildināt. Operatīvās atmiņas uzlabošanas iespējas papildus atkarīgas no operatīvās atmiņas tipa, kā arī no tā, cik Mb atmiņas ir datora bāzes komplektācijā.
Maksimālā op. atmiņa 20 GB

Maksimālā operatīvā atmiņa ir portatīvā datora uzlabošanas iespēju rādītājs, kas nosaka, cik daudz Mb operatīvās atmiņas uztur* šis portatīvā datora modelis.

*Operatīvās atmiņas uzlabošanas iespējas papildus atkarīgas no pieejamo brīvo atmiņas slotu skaita, kā arī no tā, cik Mb atmiņas ir datora bāzes komplektācijā.

Cietais disks
SSD 256 GB

SSD, jeb Solid State Drive ir moderna datu uzglabāšanas ierīce, kurai atšķirībā no cietajiem diskiem (HDD) nav kustīgu sastāvdaļu un visa informācija tiek uzglabāta NAND atmiņas mikroshēmās. Tieši šī iemesla dēļ SSD diski ir daudz uzticamāki, jo tie daudz labāk panes triecienus, vibrācijas un temperatūras izmaiņas. Kā galvenā priekšrocība jāmin augstie datu pārraides ātrumi, kā arī zemais piekļuves laiks (access time). Pašlaik SSD diski, kas aprīkoti ar SATA 3 pieslēgvietu nodrošina datu pārraides ātrumus vidēji 500 MB/s apmērā. Taču atsevišķi diski, kas izmanto M.2 vai PCI-Express pieslēgvietas uzrāda līdz pat 2000 MB/s lielu datu caurlaidību.

Videokarte
Videokartes atmiņa Dynamic (izmanto RAM)
Videokartes ražotājs INTEL
Videokartes modelis Intel HD 520 Graphics

Videokarte ir iekārta, kas izvada informāciju uz portatīvā datora ekrāna. Šis parametrs norāda, kāda modeļa un ražotāja videokarte ir integrēta portatīvajā datorā. Taču par vizuāli iespaidīgām un trīs dimensiju grafikā veidotām šaušanas vai autobraukšanas spēlēm var aizmirst, jo šī ir integrēta videokarte. Integrētā videokarte parasti izmantodaļu no portatīva datora pamatatmiņas.

Biroja un mācību lietojumam Dateks iesaka iegādāties portatīvo datoru ar Intel HD Graphics video karti.

3D spēļu spēlēšanai un grafisko programmu lietošanai iesakām iegādāties portatīvo datoru ar AMD Radeon vai NVIDIA GeForce sērijas videokarti. Ja svarīgākais pielietojums ir 3D modelēšana - AutoCAD, Maya, 3DMAX, tad iesakām iegādāties portatīvo datoru ar NVIDIA Quadro vai AMD FirePro karti.

Parametrs "videokartes atmiņa" norāda, vai videokarte savām funkcijām izmantos daļu no portatīvā datora operatīvās atmiņas, vai videokartei ir noteikts daudzums MB savas atmiņas.

Pieslēgvietas un aprīkojums
Pieslēgvieta LAN (RJ-45) Ir

LAN, jeb Ethernet ligzda ļauj savienot datoru ar rūteri, modemu vai komutatoru interneta savienojuma nodrošināšanai. Tā kā mūsdienās arvien populārāki kļūst bezvadu interneta savienojumi, jeb Wi-Fi, tad portatīvo datoru ražotāji pamazām sāk atteikties no šīs pieslēgvietas nodrošināšanu savos produktos. Ja Jums nav bezvadu rūtera vai arī vēlieties izmantot optiskā interneta maksimālo ātrumu, tad pārliecinieties, ka Jūsu datoram ir uzstādīta LAN, jeb RJ45 ligzda.

Pieslēgvietas USB Type-C 0
Pieslēgvietas HDMI 1

HDMI ir digitāls attēla un skaņas pārraides standarts, kas datoram ļauj pieslēgt televizoru, monitoru vai projektoru, kuri atbalsta HDMI, izmantojot HDMI kabeli.

Optiskā iekārta Nav optiskās iekārtas

Optiskā iekārta ļauj klausīties mūzikas diskus, ielādēt mūziku no CD portatīvajā datorā. Rakstošā iekārta ļauj arhivēt dokumentus un prezentācijas, ierakstīt mūziku un video CD vai DVD matricās.
Dateks rekomendē iegādāties portatīvo datoru ar DVD+/-RW optisko iekārtu, kas spēj nolasīt un ierakstīt praktiski jebkura veida CD un DVD diskus. DVD+/-RW DL atšķiras ar to, ka šim diskdzinim ir divslāņu DVD ieraksta funkcija. Neskatoties uz to, ka CD diskus datu saglabāšanai un pārnēsāšanai izmanto arvien mazāk, diskdzinis noder, kad nepieciešams instalēt programmas.

*Ultra vieglo portatīvo datoru klase bieži vien tiek komplektēta bez iebūvētas optiskās iekārtas, lai ekonomētu datora kopējo svaru. Šajā gadījumā iesakām iegādāties ārējo USB optisko iekārtu.

Pieslēgvieta VGA (D-Sub) Nav

D-SUB ir klasiskais (analogais) monitoru, projektoru un citu ārējo video iekārtu pieslēgšanas spraudnis. Šis standarts pamazām no tirgus pazūd, dodot vietu daudz kvalitatīvākajiem HDMI  vai DisplayPort (digitālajiem) spraudņiem.

Pieslēgvietas USB 3.0 3

USB 3.0 ir jaunākais un ātrākais USB standarts, kas ļauj pieslēgt visas iepriekšējās paaudzes USB 2.0 un jaunās paaudzes USB3.0 iekārtas.

Patiess ieguvums no šī pieslēguma parādās tad, kad pie USB 3.0 savienotāja pieslēdz USB 3.0 ārējo cieto disku, vai USB 3.0 zibatmiņu. Šāds risinājums šavā datu kopēšanas ātrdarbībā spēj vairākas reizes pārsniegt iepriekšējo USB 2.0 standartu un pat līdzšinējo ātruma rekordistu - FireWire savienojumu.

Pieslēgvietas USB 2.0 0

USB 2.0 ir izplatītākā datora perifērijas ierīču pieslēgvieta. Pateicoties šai pieslēgvietai datoram iespējams pievienot peles, klaviatūras, interneta kameras, printerus, USB zibatmiņas, ārējos cietos diskus un neskaitāmas citas ierīces. Jo vairāk USB2.0 portu pieejams, jo labāk.

Pieslēgvieta austiņām Ir

Ja vēlaties datoram pieslēgt pārnēsājamās austiņas vai atsevišķas, jaudīgākas skandas, noteikti meklējiet datoru ar pieslēgvietu austiņām.

Neizvēloties laicīgi, nāksies pirkt ārējo skaņas karti, kas ir papildus izdevums un bieži vien ne visai ērts risinājums.

Pieslēgvietas DisplayPort 1

DisplayPort digitāls savienojums attēla un skaņas pārraidīšanai pa vienu vadu augstā kvalitātē. Atšķirībā no HDMI, šis savienojums ļauj pieslēgt datoram vairākus ārējos monitorus izmantojot vienu savienotāju.

Pirms iegādāties portatīvo datoru ar DisplayPort, pārliecinieties vai Jūsu monitoram vai televizoram ir pieejams DisplayPort spraudnis.

Pieslēgvieta mikrofonam Combo

Šis rādītājs nosaka to, vai portatīvajam datoram ir 1.8" mini-jack stero savienotājs klasisko austiņu vai datora skandu pievienošanai.

Ja ši savienojuma nav, lai pieslēgtu minētās iekārtas, nāksies iegādāties USB skaņas karti, kas ir papildus izdevums un neērtības.

Webcam Ir
Ar video attēla pārraides palīdzību webkamera ļauj sazināties skype, piedalīties video konferencēs, kā arī izmantot plašas interneta pasaules iespējas.
Fotokaršu lasītājs SD un MMC

Šī iekārta ļauj nokopēt bildes no digitālo kameru atmiņas kartēm bez fotoaparāta pieslēgšanas. Atliek vien ievietot attiecīgo kartiņu lasītājā, kā uzreiz ir pieejams tās saturs datorā.

Kartiņas ir dažādas (SD, MMC, xD, MS Pro, utt.), līdz ar to, pārliecinieties, vai izvēlētais karšu lasītājs atbalsta nepieciešamo kartes tipu.

Skaļruņi Stereo

Datorā integrēti skaļruņi dod iespēju baudīt mūziku, spēles un filmas bez nepieciešamības izmantot austiņas vai atsevišķas skandas.

Stereo skaļruņi ir labāki par mono, jo dod iespēju sajust telpiskumu, jeb panorāmu. 2.1 skaļruņi ir tie paši stereo ar papildus zemo frekvenču skaļruni (subwoofer) reālistiskākai skaņas baudīšanai.

Bezvadu savienojumi
Bluetooth Ir

Bluetooth pieslēgums paredzēts drošai bezvadu datu pārraidei starp dažādām iekārtām (līdz pat 150m). Tas dod iespēju jūsu portatīvajam datoram bez vadiem savienoties ar jūsu mobilo telefonu, otru portatīvo datoru, plauktstdatoru u.c. bluetooth iekārtu, lai apmainītos ar Mp3 mūziku, bildēm un dokumentiem. Ar bluetooth jūs varat pieslēgt bezvadu austiņas ar mikrofonu, peli, klaviatūru, printeri u.c. iekārtas, kas uztur bluetooth pieslēgumu.

Daži no tehnoloģijas Bluetooth izmantošanas veidiem:

• failu pārsūtīšana starp datoriem vai starp datoru un citu ierīci;

• drukāšana, izmantojot Bluetooth iespējotu bezvadu printeri;

• ar Bluetooth aprīkotas bezvadu tastatūras vai peles izmantošana, mūzikas klausīšanās bezvadu radioaustiņās;

• personiska ciparasistenta (PDA) sinhronizēšana ar datoru vai citu ierīci;

• bezvadu pievienošanās internetam ar mobilo tālruni vai modema serveri;

• pievienošanās Bluetooth personiskajam tīklam (PAN - tā ir tehnoloģija, kas ļauj izveidot Ethernet tīklu ar bezvadu saitēm starp pārnēsājamajiem datoriem, mobilajiem tālruņiem un rokas ierīcēm).

*Lai izveidotu savienojumu ar portatīvo datoru, kam pieejams bluetooth, visām pievienojamām iekārtām nepieciešams bluetooth atbalsts.

Wi-Fi 802.11 ac

Wireless ir bezvadu tīkla savienojums, ar kuru dators tiks pieslēgts maršrutētājam (rūterim) vai piekļuves punktam (access point). Mūsdienās joprojām populārākais ir 802.11 B/G/N pieslēgums, kas nodrošina pietiekami augstu ātrdarbību (līdz 300Mb/s) un drošību, taču arvien vairāk ierīču atbalsta jauno un moderno 802.11ac standartu, kura maksimālie ātrumi sasniedz līdz pat 1300Mb/s!

3G/4G Nav
4G, jeb LTE mobilo datu savienojums nodrošina piekļuvi internetam vietās, kur pieejams 4. paaudzes mobilo sakaru pārklājums.
Operētājsistēma
Operētājsistēma Windows 10 Pro

Rādītājs "operētājsistēma" nosaka, kāda operētājsistēmas licence ir iekļauta datora pamatkomplektācijā.

OEM nozīmē to, ka jūs pērkat datoru komplektā ar operētājsistēmu un šo operētājsistēmu izmantojat datorā, kam ir atbilstošā Genuine licence, kas uzlīmēta uz korpusa. OEM licences cena ir krietni zemāka par standarta Retail licences cenu, kuru nākas maksāt, ja vēlaties programmatūru iegādāties pēc datora iegādes.

Portatīvo datoru operētājsistēma ir daļējas instalācijas stadijā, kas nozīmē, ka ieslēdzot datoru tiek pieprasīts ievadīt lietotāja reģistrācijas datus. Pēc datu ievadīšanas automātiski tiek pabeigta operētājsistēmas instalācijas procedūra. Šis process parasti aizņem 5-15 minūtes. Šai laikā portatīvo datoru nepieciešams nepārtraukti turēt ieslēgtu un ļoti ieteicams to pievienot pastāvīgam strāvas avotam.

Klaviatūra
Klaviatūras valoda ENG

Kuru tastatūru izvēlēties - angļu vai angļu/krievu - ir atkarīgs no jūsu vajadzībām un ikdienā pielietotās valodas. Tastatūras taustiņu izkārtojumam jābūt maksimāli pietuvinātam stacionāro datoru tastatūras variantam.

Uz doto brīdi praktiski visi portatīvi datori ir aprīkoti ar pilna izmēra tastatūru (ar atsevišķi izdalītu ciparu bloku). Funkcionālajiem taustiņiem jābūt racionāli novietotiem, lai nenāktos pierast no jauna, tos meklējot nepierastos tastatūras stūros.

Trackpoint ir neliela kursorsvira, kas ir novietota tieši pa vidu starp tastatūras taustiņiem. Tā var būt ļoti parocīga, jo nav nepieciešamības “atraut” rokas no tastatūras, atšķirībā no skārienpaliktņa. Šī funkcija ir raksturīga daudziem Lenovo ThinkPad sērijas portatīvajiem datoriem.

Numpad Nav

Šis parametrs nosaka, vai portatīvā datora klaviatūrai ir pieejama izdalīta ciparnīca. Ja daudz strādāsiet ar cipariem un skaitļiem, notiekti pārliecinieties vai izvēlētajam datoram ir pieejams numpad.

Akumulators
Akumulators 3 cell

Baterijas darbības laiks nosaka aptuvenu laiku, cik ilgi jūsu portatīvais dators spēs darboties pēc atslēgšanas no elektrības tīkla ar pilnībā uzlādētu akumulatoru.

Baterijas darbības laiks ir atkarīgs no datora konfigurācijas, veiktajām darbībām un citiem faktoriem. Šis rādītājs parasti ir balstīts uz testēšanas rezultātiem. Mūsdienu portatīvajos datoros izmantotās litija baterijas parasti nodrošina no 5 līdz 7 stundu ilgu darbības laiku, kas ir atkarīgs arī no datora lietojuma un konfigurācijas. Pašlaik datoros tiek izmantotas litija jonu un jaunākajos modeļos arī litija polimēra baterijas. Ir jāņem vērā, ka portatīvo datoru baterijas mūža garums ir ierobežots. Ar laiku jauda samazinās, un rodas nepieciešamība pēc akumulatora nomaiņas.

Papildus specifikācija*

Name - Lenovo ThinkPad T460s Black, 14.0 ", Full HD, 1920 x 1080 pixels, Intel Core i5, i5-6200U, 8 GB, DDR4-SDRAM, SSD 256 GB, Intel HD, No, Windows 10 Pro, 802.11ac, Bluetooth version 4.1, Keyboard language English, Keyboard backlit, Warranty 36 month(s), Battery warranty 12 month(s)
Warranty - 36 months
GrossWeight - 2.4 kg
ManufacturerPartNumber - 20F9005CMH
Description - LENOVO T460S I5/14FHD/8GB/256SSD/10P EN
Manufacturer - LENOVO
PictureLocation - https://www.f9.fi/productimages/big/T460S_1.jpg
PeriodofWarranty -
Weight - 2.250000
Height - 305.000000
Length - 85.000000
Width - 475.000000
Operating system provided - Windows 10 Pro
Display resolution, pixels - 1920 x 1080
Graphic adapter - Intel HD Graphics 520
Keyboard layout - English
Camera resolution - 720p
Dedicated video memory - Uses system memory
Intel vPro - No
Intel HyperThreading - Yes
Wi-Fi - Yes
Bluetooth - Yes
Operating system language - Danish
Operating system language - Swedish
Operating system language - Norwegian
Operating system language - English
Fingerprint reader - Yes
Optical drive - No
Backlit keyboard - Yes
Smart Card reader - Yes
Numeric Keypad - No
Mobile broadband - Optional
Touch sensitive screen - No
Intel Smart Cache, MB - 3
Solid State Disk drive capacity, GB - 256
Machine Type - 20F9
Memory clock speed, MHz - 2133
Intel Turbo Boost - 2.80 GHz
WLAN type - Intel 8260 ac
Power supply, W - 45
Battery capacity, Wh - 23 + 26
Bluetooth version - 4.1
Operating system architecture - 64-BIT
Number of battery cells, pcs - 3 + 3
Graphics adapter family - Intel
Intel Virtualization technology - VT-x / VT-d
Number of hard drives installed - 1
Processor clock speed, GHz - 2.30
Processor number of cores - 2
Processor manufacturer - Intel
Processor model - Intel Core i5-6200U (Max. 2.80 GHz, 3M, DC)
Processor family - Intel Core i5
Internal memory, GB - 8
Display diagonal, " - 14
Total storage capacity - 256 GB SSD
-
Warranty - 36 month(s)
Battery warranty - 12 month(s)
Processor frequency - 2.3 GHz
Processor boost frequency - 2.8 GHz
Processor cache - 3 MB
Processor lithography - 14 nm
Password protection - Yes
Password protection type - HDD, Power on, Supervisor
AC adapter included - Yes
Power cord included - Yes
Intel FDI Technology - No
Intel Rapid Storage Technology - No
Intel Fast Memory Access - No
Number of battery cells - 3+3
Fingerprint reader - Yes
Trusted Platform Module (TPM) - Yes
Intel Stable Image Platform Program (SIPP) version - 0.00
Intel Secure Key Technology version - 1.00
Intel Small Business Advantage (SBA) version - 1.00
Intel TSX-NI version - 1.00
Intel Virtualization Technology (VT-x) - Yes
Intel Dual Display Capable Technology - No
Supported instruction sets - SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0
Processor code - SR2EY
CPU configuration (max) - 1
Embedded options available - No
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) - Yes
Intel Smart Response Technology version - 1.00
Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) - 1
Intel Clear Video Technology for MID - Yes
Intel 64 - Yes
Execute Disable Bit - Yes
Idle States - Yes
Thermal Monitoring Technologies - Yes
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) - Yes
Intel Demand Based Switching - No
Intel Secure Key - Yes
Intel TSX-NI - Yes
Intel Stable Image Platform Program (SIPP) - No
OS Guard - Yes
Intel Quick Sync Video Technology - Yes
Intel Flex Memory Access - Yes
Intel Smart Cache - Yes
Intel AES New Instructions - Yes
Intel Trusted Execution Technology - No
Intel Enhanced Halt State - Yes
Intel Built-in Visuals Technology - Yes
Intel HD Graphics - Yes
Intel Clear Video HD Technology - Yes
Intel Clear Video Technology - Yes
Intel InTru 3D Technology - Yes
Intel Insider - Yes
Intel vPro Technology - No
Intel Hyper-Threading Technology - Yes
Intel Turbo Boost Technology - 2.0
Intel Small Business Advantage (SBA) - Yes
Enhanced Intel SpeedStep Technology - Yes
Intel Iris Pro Graphics - No
Operating system architecture - 64-bit
Intel Wireless Display (WiDi) Technology - Yes
Intel My WiFi Technology - Yes
Intel Anti-Theft Technology - No
Intel Smart Response Technology - Yes
Intel Identity Protection Technology - Yes
USB Sleep-and-Charge ports - 1
Pointing device - ThinkPad UltraNav
Numeric keypad - No
Windows keys - Yes
Spill resistant keyboard - Yes
Keyboard backlit - Yes
DC-in jack - Yes
ExpressCard slot - No
CardBus PCMCIA slot type - No
SmartCard slot - Yes
Mini DisplayPorts quantity - 1
USB Sleep-and-Charge - Yes
Headphone outputs - 1
Microphone in - Yes
Operating system installed - Windows 10 Pro
Combo headphone/mic port - Yes
Keyboard language - English
Docking connector - Yes
Ethernet LAN - Yes
Bluetooth version - 4.1
USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity - 3
HDMI ports quantity - 1
DVI port - No
Ethernet LAN (RJ-45) ports - 1
Number of built-in speakers - 2
Built-in microphone - Yes
Front camera - Yes
Bluetooth - Yes
Wi-Fi - Yes
Wi-Fi standards - 802.11ac
On-board graphics adapter OpenGL version - 4.4
On-board graphics adapter ID - 1916
Graphics adapter Open GL support - Yes
Optical drive type - No
LightScribe - No
Audio system - Dolby Home Theater v4
Contrast ratio (typical) - 700:1
Panel type - IPS
On-board graphics adapter - Yes
On-board graphics adapter model - Intel HD
Number of displays supported by on-board graphics adapter - 3
On-board graphics adapter DirectX version - 12
Compatible memory cards - MMC, SD, SDHC, SDXC
Touchscreen - No
LED backlight - Yes
HD type - Full HD
3D - No
Aspect ratio - 16:9
Internal memory type - DDR4-SDRAM
Memory slots - 1x SO-DIMM
Memory form factor - On-board + SO-DIMM
Storage media - SSD
Number of SSDs installed - 1
Card reader integrated - Yes
PCI Express slots version - 3.0
PCI Express configurations - 1x4, 4x1
Conflict Free processor - Yes
Memory types supported by processor - DDR3L-SDRAM, LPDDR3-SDRAM, DDR4-SDRAM
Memory channels supported by processor - Dual
ECC supported by processor - No
Processor operating modes - 64-bit
Stepping - D1
Processor codename - Skylake
Processor series - Intel Core i5-6200 series
FSB Parity - No
Maximum number of PCI Express lanes - 12
Market positioning - Business
Processor cores - 2
Processor threads - 4
Processor socket - Socket B2 (LGA 1356)
Processor cache type - Smart Cache
Motherboard chipset - Intel SoC
Processor model - i5-6200U
Processor family - Intel Core i5
Product type - Ultrabook
Colour of product - Black
Form factor - Clamshell
Housing material - Carbon fiber, Plastic
Height (front) - 1.69 cm
Height (rear) - 1.88 cm
Net weight - 1.80 kg
Gross weight - 2.40 kg
Producer product name - T460s
Producer product family - ThinkPad
Graphics & IMC lithography - 14 nm
Battery life (max) - 10.5 h
AC adapter power - 45 W
Weight - 1.36 kg
Width - 33.1 cm
Depth - 22.7 cm
Maximum on-board graphics adapter memory - 1.74 GB
Speaker power - 1 W
Front camera resolution - 1280 x 720 pixels
Ethernet LAN data rates - 10,100,1000 Mbit/s
Diagonal - 14.0 "
Processor package size - 42 mm
Solid-state drive capacity - 256 GB
Display diagonal - 35.6 cm
Display resolution - 1920 x 1080 pixels
Display brightness - 250 cd/m²
On-board graphics adapter base frequency - 300 MHz
On-board graphics adapter dynamic frequency (max) - 1000 MHz
Memory bandwidth supported by processor (max) - 34.1 GB/s
Internal memory - 8 GB
Memory clock speed - 2133 MHz
Memory layout (slots x size) - 1 x 4 GB
Maximum internal memory - 20 GB
Total storage capacity - 256 GB
Thermal Design Power (TDP) - 15 W
Configurable TDP-down - 7.5 W
Tjunction - 100 °C
Configurable TDP-down frequency - 800 MHz
Maximum internal memory supported by processor - 32 GB
Memory clock speeds supported by processor - 1866,2133,1600 MHz
-
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/609a2a71b52931e951f9b9f2404eec7a/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/3f1a01fd502300edf321f41c3d41e250/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/d46dc6019acb54fe48c39a2497fae05c/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/ca5704b9204258b4cbeda78f1865d42f/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/5a651fcec61ff2658a39fe35fecf9a55/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/beada8f33d6cdc3e71149ae0fdf78b60/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/bc4e8152c7a922d6e59458e22a452364/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/b060f5e84d83534a73b754e88fac2813/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/883de20141aeeac4b5f574206914ed51/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/f1a0b20682a9160956ad44467cfcfe08/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/fc07c0f4b8f0955b51a951b35047a69a/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/422a60975661418b690f8d60948bbb7f/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/60165258e19bd86e9be4705f1c81450c/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/831fbe6bcbbeb8e3c773144bb8095551/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/de859f51925bd47379ede148e0a0df29/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/426d937e2e94b7a82aff72a2b507f028/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/2dfe29f0cfbc60424bbee50453cfda02/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/709f9c62587973ada2d254df9ca1338c/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/2121e8acf5e9d9bd3c440bec3f842bce/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/33fdcc3c7f555b04e09a77f0d4a07aec/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/92cc7c81f31e4a2796ec473f397428b7/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/afda879fc0e4f36912b91f35754a49a0/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/b9650fe6a64ad52d6ae0ee27e36e94a9/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/aea452872654a3c5afd350d24bd7863f/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/a7b4ca87b1df28c7d45c76aeff369360/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/d8d9c3fbff651ba00b89faf6e5fb48b2/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/ed6a342857ad35328539baec98d54219/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/0fcf2aeb324721c4fef57bfe12953fb4/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/7/3/3/6/8/1/cfd4444b1b0c45c0f9b14f25dfc4269a/440x440.png

Saistītās preces*