Manfrotto adapter MVA060TF 75-60mm
ID: 826128 Product code: MVA060TF
In stock 6 units
Warranty: 2 years (Warranty for business entities 1 year)
Ready for dispatch
Delivery options
  • Receiving goods at the Dateks office
  • DPD Pickup Parcel Cabinet
    Within 1-2 working days
  • Parcel terminal
    Within 1-2 working days
  • Post Office
  • Omniva parcel machine
  • SmartPosti parcel terminal
  • Unisend parcel terminal
  • Delivery throughout Latvia.
More detailed specification
barcode - 719821444121
barcode - 8024221699265
brand - Manfrotto
category_en - Tripods & accessories
category_et - Statiivid ja tarvikud
category_ru - Штативы и принадлежности
description_en - The 75 mm to 60 mm Bowl Adapter allows you to mount a 60mm video fluid head onto the MVTSNGFC FAST tripod. The lightweight plastic adapter mounts onto the tripod's 75mm bowl using three M3 x 12mm screws, allowing a 60 mm half ball-type head to be installed.
description_et - See 75–60 mm kauss-adapter võimaldab MVTSNGFC FAST statiivile paigaldada 60 mm videopea. Kerge plastikust adapter kinnitub statiivi 75 mm kausi külge kolme M3 x 12 mm kruvi abil, mis võimaldab paigaldada 60 mm pea.
description_short_en - Bowl adapter for tripod Compatible with Manfrotto MVTSNGFC FAST Attaches to the 75 mm bowl Allows you to attach a 60 mm tripod head Lightweight plastic design
description_short_et - Kauss-adapter statiivile Ühildub Manfrotto MVTSNGFC FAST statiiviga Kinnitub 75 mm kausi külge Võimaldab kinnitada 60 mm statiivipea Kerge plastikust disain