Autorizācija

 

Mans grozs

Jūsu grozā nav preču

Asus Radeon RX 550, 4GB, GDDR5

Radeon RX 550, 128 bit, 4 GB, GDDR5, 7000 MHz, 1183 MHz, Standard Cooler, Casual Gaming
ID: 147304
Preces kods:

RX550-4G

Garantija: 3 gadi
Šī prece patlaban nav pieejama. Kad var saņemt šo preci?
€ 123,91
Līzings: € 12,41 mēnesī

Apraksts*

Piedāvājam iegādāties Asus grafisko karti Radeon RX 550 ar 4096 MB GDDR5 operatīvo atmiņu.Šī karte paredzēta gan kā uzlabojums esošam datoram, gan kā jauna datora komponente un dod iespēju spēlēt pēdējo 2-3 gadu spēlēs (Call of Duty: Advanced Warfare, Battlefield 4, FarCry 4) vidējos un zemos attēla kvalitātes iestatījumos, vecākas paaudzes spēles (G.R.I.D, Counter-Strike Source, Portal 2, Dirt 3) augstos iestatījumos, kā arī lietot šo karti, lai atskaņotu FullHD kvalitātes video.

Pateicoties šīs grafiskās kartes jaudai, tā lieliski kalpos vienkāršākiem grafiskajiem un video montāžas darbiem PhotoShop, Sony Vegas, Adobe Premiere u.c. programmās, kas spēj izmantot jaunāko GPU sniegtās attēla apstrādes paātrināšanas funkcijas.

Šai grafiskajai kartei ir viena HDMI pieslēgvieta. HDMI ir viena no modernākajām pieslēgvietām, ja runa ir par televizoru un jaunākās paaudzes monitoru pieslēgšanu. HDMI galvenās priekšrocības pret DVI un D-SUB ir tievs kabelis, kas ļauj pārraidīt attēlu augstā ciparu kvalitātē, un pa šo pašu kabeli tiek nodrošināta arī daudzkanālu skaņas signāla pārraide. HDMI ir savietojams ar DVI, izmantojot atsevišķi nopērkamu pāreju vai kabeli, tomēr šajā gadījumā zūd iespēja pārraidīt skaņu.

DisplayPort pieslēgvieta šai grafiskajai kartei nodrošina iespēju pieslēgt modernākos Dell, Philips, NEC, HP, Benq un dažus Samsung monitorus. DisplayPort patreiz nav pārāk izplatīts, toties ļauj ar vienu kabeli no datora pieslēgt vairākus monitorus, savienojot tos virknē vienu aiz otra.

Parametri*

Funkcionalitāte
VR (Virtual Reality) Ready Nav
Dzesēšana Standard Cooler
Pieejami divi dzesēšanas veidi, radiators un ventilators. Radiatora dzesēšana ir realizēta bez kustīgām daļām (ventilatora), tādēļ videokarte neizdala troksni. Ventilatora dzesēšana ir efektīvāka, toties videokartei ir zināms trokšņu līmenis datora darbības laikā.
NVIDIA SLI atbalsts Nav
Zemprofila (Low Profile) atbalsts
Pamatinformācija
GPU Type Radeon
GPU, jeb video kartes dzinējs. Šis parametrs nosaka, vai videokarte ir AMD Radeon, FirePro, NVIDIA GeForce vai Quadro modeļa videokarte.
GPU Full Radeon RX 550

Šis ir galvenais grafiskās kartes veiktspējas rādītājs, jo norāda kāds ir šīs kartes modelis. Viena modeļa kartes ir ļoti tuvas veiktspējā un parasti būtiski atšķiras no cita modeļa kartēm.

Galvenā atšķirība ir ražotājā. NVidia ražo GeForce sērijas kartes un AMD ražo Radeon sērijas kartes. Abām šīm sērijām ir būtiskas atšķirības, GeForce kartēm ir veiksmīgāki (stabilāki) draiveri, kas uzlabo šo karšu saderību ar spēlēm un operētājsistēmām samazinot attēla defektu (artefaktu) un "kāršanās" gadījumus līdz minimumam. Radeon kartes parasti ir lētākas un patērē mazāk enerģijas (ir tehnoloģiski pārākas), toties ar draiveriem un spēļu atbalstu mēdz būt problēmas.

Radeon vai GeForce sēriju izvēle ir gaumes lieta, līdzīgi kā AMD vai Intel procesora izvēle, un ne vienmēr ir 100% racionāli pamatojama, tamdēļ rekomendējam savas izvēles kritērijos vienkārši vadīties pēc spēlēm, kuras vēlaties spēlēt tuvākajā laikā un uzmeklēt iekš YouTube (grafiskās kartes modelis + spēles nosaukums) kādu video apskatu, kurš precīzi parādīs, kā attiecīgā karte spēj tikt galā ar attiecīgo spēli. Rezultāts būs acīm redzams un parasti ļoti tuvs tam, ko iegūsiet iegādājoties konkrētā vai līdzīga modeļa karti.

Lai atvieglotu saviem pircējiem izvēli, dateks.lv, pie tām grafiskajām kartēm (Modeļiem) kuri ir labākā izvēle visu jaunāko spēļu spēlēšanai pieklājīgā kvalitātē par labāko cenu, ir nodrošinājis zaļo ķeksīti "ieteicams".

Veiktspēja (PassMark) Nav norādīts
Dzinēja ātrums (GPU speed) 1183 MHz
GPU speed, jeb grafiskā dzinēja ātrums (MHz) norāda, ar kādu takts frekvenci strādā videokartes svarīgākā komponente - video procesors. Jo lielāks dzinēja ātrums, jo jaudīgāka videokarte. Videokartes veiktspēju papildus nosaka atmiņas daudzums, tips, biti un dzinēja modelis, tādēļ, iegādājoties videokarti ar jaudīgu dzinēju pārliecinieties par pārējo komponenšu jaudas atbilstību.
Stream procesori / CUDA kodoli 512
Strāvas patēriņš (TDP) 50 W
Min. barošanas bloka (PSU) jauda 400 W
Pielietojums Casual Gaming

Šis filtrs paredzēts grafisko karšu segmentēšanai pēc to būtības. Katra karte ir spējīga veikt ne vairāk par tiem uzdevumiem, kuriem tā paredzēta. Jaudīgākas kartes spēj veikt jaunus un visu iepriekšējo karšu uzdevumus (izņemot 3D Graphics/CAD kartes, kurām ir specifisks pielietojums).

Dateks.lv kartes iedala sekojošā secībā, sākot no vājākajām:

  • Home Cinema - Kartes, kas paredzētas lietotu datoru uzlabošanai, lai dotu iespēju skatīties HD video un izmantot papildus monitora vai televizora pieslēgšanas spraudņus. Spēlēm un grafiskajiem darbiem šīs kartes būs par vāju.
  • Casual Gaming - "lētā gala" grafiskās kartes ar ciešamu veiktspēju. Lielākoties jēga šādu karti pirkt ir tikai tad, ja esiet nolēmis nopirkt ko mazliet jaudīgāku par HomeCinema, ar iespēju uzspēlēt elementāras 3D spēles retos gadījumos.
  • PowerGaming - šīs kartes ir populārākie modeļi, kuras tiks galā ar jebkuru jaunāko spēli labā kvalitātē, kā arī paredzētas iesācēja līmeņa video montāžas un grafisko darbu ātrdarbības uzlabošanai. PowerGaming kartēm ir labākā cenas/veikspējas attiecība.
  • Extreme Gaming - Šīs kartes paredzētas tiem, kas sadomājuši nopietni nodoties 3D spēlēm un vēlas labāko kvalitāti, kā arī ir gatavi par to attiecīgi samaksāt. Papildus labums no šī līmeņa kartēm ir būtisks veiktspējas uzlabojums video montāžas un attēlu apstrādes programmatūrā. 
  • 3D graphics/CAD - Šīs ir profesionālās kartes, kuras paredzētas arhitektiem, 3D modelētājiem, inženieriem un grafiskajiem māksliniekiem būtiskai attēla apstrādes paātrināšanai. Nekādu veikspējas pieaugumu spēlēs šīs kartes nenodrošina.
DirectX versija DirectX 12.1
AMD CrossFire atbalsts Nav
Operatīvā atmiņa
Biti 128 bit

Video kartes operatīvās atmiņas biti nosaka, ar kādu informācijas daudzumu vienā takts frekvences ciklā spēj strādāt video kartes atmiņa. Lielāks bitu skaits norāda uz augstāku videokartes veiktspēju.

Operatīvā atmiņa 4 GB

Video kartes operatīvās atmiņas apjoms ir svarīgs parametrs, ja vēlaties spēlēt augstas izšķirtspējas spēles, vai strādāt ar augstas izšķirtspējas monitoru. Lielāks atmiņas apjoms nozīmē labāku veiktspēju un lielākas izšķirtspējas atbalstu.

Šobrīd vēlamais videoatmiņas apjoms FullHD (1080p) izšķirtspējas monitoram ir 2GB, savukārt 4K, jeb UHD displejiem tiek rekomendētas videokartes ar vismaz 4GB grafisko atmiņu.

Atmiņas tehnoloģija GDDR5
Videokartes atmiņas tips nosaka grafiskās atmiņas un ātrdarbību. Pašreiz nopērkamās mazbudžeta videokartes tiek komplektētas ar DDR3 tipa atmiņu, savukārt jaudīgākajās kartēs tiek izmantota GDDR5 atmiņa. 2015. gadā līdz ar AMD Radeon R9 Fury un Nano produktu līnijas parādīšanos, aktīvi tiek izmantota arī inovatīvā HBM (High Bandwidth Memory) atmiņa.
Atmiņas frekvence (effective) 7000 MHz
Pieslēgvietas un aprīkojums
Pieslēgvieta D-Sub 0

D-SUB ir klasiskais (analogais) monitoru, projektoru un citu ārējo video iekārtu pieslēgšanas spraudnis. Šis standarts pamazām no tirgus pazūd, dodot vietu daudz kvalitatīvākajiem HDMI  vai DisplayPort (digitālajiem) spraudņiem.

Pieslēgvieta DVI-I 0
Pieslēgvieta DVI-D 1
Pieslēgvieta HDMI 1

HDMI ir digitāls attēla un skaņas pārraides standarts, kas datoram ļauj pieslēgt televizoru, monitoru vai projektoru, kuri atbalsta HDMI, izmantojot HDMI kabeli.

Pieslēgvieta DisplayPort 1

DisplayPort ciparu (digital) savienojums attēla un skaņas pārraidīšanai pa vienu vadu augstā kvalitātē. Atšķirībā no HDMI, šis savienojums ļauj pieslēgt datoram vairākus ārējos monitorus izmantojot vienu savienotāju.

Papildus specifikācija*

Warranty - Warranty 36 months
Name - Asus AMD, 4 GB, Radeon RX 550, GDDR5, Processor frequency 1183 MHz, PCI Express 3.0, Memory clock speed 7000 MHz
Warranty - 36 months
GrossWeight - 0.6 kg
Warranty - 36 months
Name - ASUS RX550-4G 4GB GDDR5 128bit DVI-D HDMI DisplayPort
Image - https://actebis-images.com/productimages/294f16cf-03dc-49f8-9879-0261e4873cdb.jpg
Manufacturer - ASUS
Manufacturer Part No - 90YV0AG0-M0NA00
Description - Unique fan design dissipates heat efficiently while extending a graphic card's lifespan through increased dust and particle resistance. ASUS graphics cards are produced using Auto-Extreme technology, an industry-first automated production process, and feature premium Super Alloy Power II components that enhance efficiency, reduce power loss, decrease component buzzing under load, and lower thermal temperatures for unsurpassed quality and reliability.
Feature - Dust-proof fan
Feature - Premium quality and reliability
Product Description - ASUS RX550-4G graphics card - Radeon RX 550 - 4 GB
Device Type - Graphics card
Bus Type - PCI Express 3.0 x16
Graphics Engine - AMD Radeon RX 550
Memory - 4 GB GDDR5
Core Clock - 1183 MHz
Stream Processors - 512
Effective Memory Clock - 7000 MHz
Memory Interface - 128-bit
Max Resolution - 5120 x 2880
Interfaces - HDMI
DisplayPort
DVI-D
API Supported - DirectX 12, OpenGL 4.5
Dimensions (WxDxH) - 4.3 cm x 18.2 cm x 11.2 cm
-
Warranty - 36 month(s)
Gross weight - 0.60 kg
Net weight - 0.40 kg
Memory clock speed - 7000 MHz
Graphics adapter memory type - GDDR5
Processor frequency - 1183 MHz
Graphics processor family - AMD
Graphics processor - Radeon RX 550
Discrete graphics adapter memory - 4 GB
Interface type - PCI Express 3.0
-
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/ec1a0114e9aa66416c3c7846cde04206/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/309dfe22031a516c2dff6c2eda0d0d71/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/da31975ab6181d5f5d1a1da04e5f2b3d/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/405bdcc1a96b413dcfcb011367b7dfff/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/ea31c7e880312830642cc094919d2e4a/440x440.png
Large Image - http://www.blobs.lt/products/6/3/8/0/0/2/761d149edf298105591d6fdc1c6f69cd/440x440.png
URL - https://www.asus.com/Graphics-Cards/RX550-4G/specifications/
Chipset producer - AMD
Chipset type - Radeon RX 550
Cooling type - active
Memory bus - 128-bits
Memory type - DDR5
Installed video memory - 4096 MB
Processor clock - 1183 MHz
Memory clock (effective) - 7000 MHz
Maximal image resolution - 5120 x 2880 pixels
Type of bus connector - PCI-E 3.0
DVI interface - 1 Pcs
HDMI connector - 1 Pcs
DisplayPort connector - 1 Pcs
Supported standards - OpenGL 4.5
Supported standards - DirectX 12
AMD CrossFire/CrossFireX support - No
NVIDIA SLI support - No
Support for multiple monitors - No
HDCP Support - No
Low-profile card - No
Low-profile bracket bundle - No
Supported functions - AMD FreeSync
Supported functions - AMD Eyefinity Technology
Software included - ASUS GPU Tweak II
Software included - Drivers
Width - 18.2 cm
Height - 11.2 cm
Depth - 4.3 cm
More info - www.asus.com [LINK]
Description - ASUS Radeon RX 550 4GB GDDR5 is the best for compact PC build
  • Dust-proof fan resists dust and particles for 25% longer graphics card longevity.
  • IP5X-Certified Fan is dust resistant for longer fan lifespan.
  • AUTO-EXTREME Technology delivers premium quality and best reliability.
  • Super Alloy Power II uses premium alloy components to reinforce overall graphics card reliability.
  • GPU Tweak II with Xsplit Gamecaster provides intuitive performance tweaking and instant gameplay streaming.

Vendor Homepage - www.asus.com/Graphics-Cards/RX550-4G/
Unit Gross Weight kg - 0.74
Unit Net Weight kg - 0.59
Shipping box quantity - 10
Memory bus bit - 128
Chipset - AMD Radeon RX 550
Cooling system - Dual Slot Fansink
Max resolution - 5120x2880
Memory clock MHz - 7000
GPU clock MHz - 1183
DVI Input/Output connectors - 1
HDMI Input/Output connectors - 1
Unit Brutto Volume cubm - 0.004547
DisplayPort Input/Output connectors - 1
Graphics memory size GB - 4
Shipping Box Width cm Shipping/Package Box Dimensions - 32
Shipping Box Depth cm Shipping/Package Box Dimensions - 58
Shipping Box Height cm Shipping/Package Box Dimensions - 24.5
Shipping Box Weight kg Shipping/Package Box Dimensions - 7.4
Graphics memory type - GDDR5
Graphics connector - PCIE 3.0 16x