Asus PRIME Z690-A

Prece var atšķirties no attēlā redzamās. Attēlā var būt detaļas un aksesuāri, kas neietilpst preces komplektācijā.
Bezprocentu kredīts sadarbībā ar Aizdevums.lv. Aizdevuma termiņš 3 mēneši, summa līdz 4500€, pirmā iemaksa no 0%, GPL 0%.
ID: 775928 Preces kods: PRIME Z690-A
Pasūtāms 105 gab. Pieejamība: 14 dienu laikā pēc pasūtījuma apstiprināšanas
Garantija: 3 gadi
Piegādes veidi Par piegādi
 • Piegāde uz Omniva pakomātu bez maksas: 21.12.2022
 • Piegāde uz DPD Pickup Paku Skapi bez maksas: 21.12.2022
 • Piegāde Rīgā 3,99 €: 21.12.2022
 • Piegāde citur Latvijā 6,99 €: 21.12.2022
 • Saņem Dateks.lv paku izsniegšanas punktā Zemitāna ielā 9: 19.12.2022 pēc 15:00
Preces galvenie parametri Visi parametri
 • Sērija: ASUS Prime
 • Ligzda (socket): LGA 1700
 • Mikroshēmu kopne (chipset): Intel Z690
 • Plates izmērs: ATX
 • Atmiņas tips: DDR5
 • Atmiņas sloti: 4
 • M.2 Porti: 4
 • Iebūvēts Wi-Fi: Nav
Pamatinformācija
Sērija : ASUS Prime
Ligzda (socket) LGA 1700
Procesora (CPU) ligzda ir svarīgs faktors plates izvēlē, procesora ligzdai jābūt precīzi savietojamai ar procesoru, kuru vēlaties montēt platē. Neskatoties uz to, ka procesors der pamatplates ligzdai, jāņem vērā šī procesora atbalsts. Lai noskaidrotu, kuri procesori ir atbalstīti izvēlētajā pamatplatē, lūdzam apmeklēt pamatplates ražotāja mājas lapu, atrast konkrētās pamatplates sadaļu CPU support un pārliecināties, ka šīs plates specifikācija paredz jūsu procesora atbalstu.
Mikroshēmu kopne (chipset) Intel Z690

Mikroshēmu kopne ir nozīmīgākais pamatplates izvēles rādītājs (sistēmas loģikas mikroshēmas jeb sprieguma pārveidotāji). No mikroshēmu kopnes atkarīgs, kādus procesorus, atmiņu, portus u.c. parametrus uztur pamatplate.

Katrs čipsets ir tieši saistīts ar noteiktu procesora platformu, kurās dalās pēc procesoru dzimtes vai pēc procesora pieslēgvietas.

Lai noskaidrotu, kura mikroshēmu kopne ir piemērota jūsu procesoram u.c. komponentēm, lūdzam jautāt mūsu menedžeriem.
Plates izmērs ATX

Pamatplates fiziskais izmērs. Dateks piedāvā ATX (pilnizmēra plate), mATX (micro ATX) (samazinātu izmēru plate) un miniATX izmēra pamatplates. ATX izmēra datora korpusā iespējams ievietot gan ATX, gan mATX pamatplati, savukārt mATX korpusā nav iespējams ievietot ATX plati.

Platei ATX ir ne mazāk kā 3 atmiņas sloti un ne mazāk kā 5 lokālo slotu PCI, tāpēc uz šīs plates var veidot labi funkcionējošo spēcīgu datoru. Taču mājas vai ofisa datoram tik daudz slotu nemaz nav vajadzīgs, un līdz ar to derēs arī microATX.

Pamatplates barošanas bloka savienotājs ir strāvas avota kontaktligzda, kuras pašlaik ir ATX un ATX2.0 standarta. ATX ir vecāks standarts ar 20pin savienotāju (20 "kājiņām"), savukārt ATX2.0 ir ar papildus 4piniem (20+4). ATX standarta pamatplates spēj strādāt ar ATX2.0 barošanas bloku (PSU), savukārt ATX2.0 pamatplatei ir nepieciešams ATX2.0 barošanas bloks.

Form-faktoram ir drīzāk ieteikuma raksturs. Taču pirms iegādāties pamatplati pārliecinieties par korpusa izmēra atbilstību pamatplates izmēram un tās barošanas savienotājam.

Operatīvā atmiņa
Atmiņas tips : DDR5
Atmiņas sloti 4
Pieejamo atmiņas slotu skaits norāda, cik atmiņas moduļus (plāksnes) var ievietot pamatplatē.
Atmiņas kopne DDR5 4800 (OC 6000)

Operatīvās atmiņas kopne nosaka, kāda tipa operatīvo atmiņu uztur attiecīgā pamatplate.

Kopnes apzīmējumā ir atmiņas tips DDRII vai DDRIII, kā arī maksimālā atmiņas takts frekvence, ko uztur pamatplate. Svarīgākais rādītājs ir atmiņas tips, dažādu tipu atmiņas ir fiziski atšķirīgas, tādēļ DDRIII atmiņu nevar pievienot pamatplatei ar DDRII atmiņas atbalstu (izņemot gadījumus, kad ir abu atmiņas veidu atbalsts platē). Savukārt pamatplate, kas uztur 800Mhz DDRII atmiņu spēj strādāt ar DDII667 un DDRII533 atmiņas ātrumiem. Pamatplate ar atmiņas kopnes ātrumu, kas ir zemāks par atmiņas moduļa ātrumu, spēs strādāt ne ātrāk par norādīto kopnes ātrumu, t.i. ja pamatplates atmiņas kopne ir DDRII667, tad ievietojot DDRII800 atmiņu tā strādās ar DDRII667 ātrumu.

Videokarte
Videokartes ligzda PCI-EXPRESS
VGA port, jeb videokartes spraudnis. VGA portam jāsakrīt ar jūsu videokartes porta specifikāciju. Vecākām videokartēm ir AGP ports, jaunās videokartes tiek ražotas ar PCI-EXPRESS (PCI-E) portu. AGP un PCI-Express videokartes nav savstarpēji aizvietojamas. Pirms iegādāties pamatplati, pārliecinieties par videokartes porta atbilstību, gan pamatplatei, gan videokartei.
Integrēta videokarte Only with iGPU-ready CPU

Parametrs, kas nosaka, vai pamatplatē ir integrēta videokarte. Integrētā videokarte der darbam ar biroja programmatūru, internetu, filmu skatīšanai un vienkāršu spēļu spēlēšanai. Ja vēlaties izmantot grafiskās programmas, spēlēt 3D spēles un skatīties 3D animācijas, jums nepieciešama papildus videokarte.

Integrētā videokarte izmanto pamatplatē ievietotās operatīvās atmiņas daļu, tādēļ, ja jūsu pamatplatē ir 1Gb atmiņas, un pamatplates videokartes uzstādījumos ir norādīts aizņemt 256mb, tad operētājsistēma uzrādīs pieejamo atmiņas daudzumu apt. 700 Mb.
Pirms iegādāties pamatplati ar iebūvētu videokarti, pārliecinieties par to, vai tai ir papildus videokartes ports turpmākiem uzlabojumiem, ja tādi nepieciešami.

Pieslēgvietas un aprīkojums
M.2 Porti : 4
PCI porti 0
PCI porti ir izplatītākais datora funkcju papildināšanas veids ar papildus kartēm (skaņas, tīkla, komunikāciju, videonovērošanas u.c.). Jaunākajās platēs, pateicoties PCI-EXpress standartam ir neliels PCI paplašināšanas portu skaits, tādēļ pirms iegādāties pamatplati, pārliecinieties, vai PCI portu skaits ļauj ievietot visas jums nepieciešamās PCI kartes.
SATA 3 Porti : 4
USB2.0 Porti : 0
USB3.0 (3.2 Gen1) Porti : 4
USB3.1 (USB 3.2 Gen2) Porti : 4
D-Sub : 0
DVI : 0
HDMI : 1
DisplayPort : 1
Integrēta skaņas karte : Realtek ALC S1220A
Bezvadu savienojumi
Iebūvēts Wi-Fi : Nav
Papildus specifikācija
Aizmugurējā paneļa I/O porti - austiņu izejas - 1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - DisplayPorts skaits - 1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - DisplayPort versija - 1.4
Aizmugurējā paneļa I/O porti - Ethernet LAN (RJ-45) porti - 1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - HDMI portu skaits - 1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - HDMI versija - 2.1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - Mikrofona ieeja - Y
Aizmugurējā paneļa I/O porti - S/PDIF izeja - Y
Aizmugurējā paneļa I/O porti - USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) A tipa pieslēgvietu skaits - 4
Aizmugurējā paneļa I/O porti - USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C tipa pieslēgvietu skaits - 1
Aizmugurējā paneļa I/O porti - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A tipa pieslēgvietu skaits - 2
Aizmugurējā paneļa I/O porti - USB 3.2 Gen 2x2 C tipa porti skaits - 1
Apraksts - Intel Z690 (LGA 1700) ATX pamatplate ar PCIe 5.0, četriem M.2 slotiem, 16+1 DrMOS barošanas pakāpēm, DDR5, HDMI, DisplayPort, Intel 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, USB 3.2 Gen 2 Type-C, Thunderbolt 4 atbalsts un RGB Aura Sync apgaismojums Intel LGA 1700 ligzda: - Intel 12. paaudzes procesori Uzlabots enerģijas risinājums: 16+1 DrMOS, ProCool ligzdas, alumīnija droseļi un izturīgi kondensatori stabilai enerģijas padevei AI Overclocking: optimizē veiktspēju, pamatojoties uz procesora slodzi un dzesētāju, lai sasniegtu rezultātus, kas ir ļoti tuvi AI Overclocking ekspertu manuālajai regulēšanai: Pārvalda un kontrolē visus pamatplates ventilatorus, automātiski optimizējot iestatījumus, pamatojoties uz pašreizējo sistēmas slodzi un temperatūru AI Divvirzienu trokšņu samazināšana: samazina fona trokšņus no mikrofona un audio izejas, lai nodrošinātu kristāldzidru saziņu spēlēs vai videokonferencēs Visaptveroša dzesēšana: lieli VRM radiatori, M.2, M.2 aizmugurējā plāksne ar Q-Latch, hibrīda ventilatoru slots un Fan Xpert 4 Nākamās paaudzes savienojamība: DDR5 atmiņa, PCIe 5.0, Intel 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2x2 Type-C, USB 3.2 Gen 2 Type-C priekšējais panelis, Thunderbolt 4 galvenes atbalsts, 4 PCIe 4.0 M.2 savienotāji.
Apraksts - PRIME Z690-A Intel® Z690 (LGA 1700) ATX pamatplate ar PCIe® 5.0, četriem M.2 slotiem, 16+1 DrMOS barošanas pakāpēm, DDR5, HDMI®, DisplayPort™, Intel 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®, priekšējais USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 atbalsts un Aura Sync RGB apgaismojums - Intel® LGA 1700 ligzda: 12. paaudzes Intel procesoriem - Uzlabots barošanas risinājums: 16+1 DrMOS, ProCool ligzdas, sakausējuma droseļi un izturīgi kondensatori stabilai barošanas padevei - AI overclocking: Optimizē veiktspēju, pamatojoties uz procesora un dzesētāja slodzi, lai sasniegtu rezultātus, kas ir ļoti tuvi ekspertu manuālai regulēšanai - AI dzesēšana: Divvirzienu AI trokšņu slāpēšana: - Divvirzienu AI trokšņu slāpēšana: - Automātiski optimizē iestatījumus, pamatojoties uz sistēmas pašreizējo slodzi un temperatūru: A AI slāpēšanas sistēma: samazina fona trokšņus no mikrofona un audio izvades, lai nodrošinātu kristālskaidru saziņu spēlēs vai videokonferencēs - Visaptveroša dzesēšana: - Visaptveroša dzesēšana: Lieli VRM radiatori, M.2 radiatori, M.2 aizmugurējā plate ar Q-Latch, hibrīda ventilatoru galviņas un Fan Xpert 4 - Jaunākās paaudzes savienojamība: DDR5 atmiņa, PCIe® 5.0, Intel 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2x2 Type-C®, priekšējā paneļa USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 header atbalsts, 4 PCIe® 4.0 M.2.
Atbalstītās operētājsistēmas - Windows 10
Atmiņa - Atbalstītais atmiņas taktātrums - 6000,4800,5000,5200,5400,5600,5800 MHz
Atmiņa - Atbalstītie atmiņas veidi - DDR5-SDRAM
Atmiņa - Atmiņas kanāli - Divu kanālu
Atmiņa - Atmiņas slotu skaits - 4
Atmiņa - Atmiņas slotu tips - DIMM
Atmiņa - bez ECC - Y
Atmiņa - Maksimālā iekšējā atmiņa - 128 GB
Atmiņa - Nebuferētā atmiņa - Y
Atmiņas kopnes frekvence - 4800 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 5000 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 5200 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 5400 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 5600 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 5800 MHz
Atmiņas kopnes frekvence - 6000 MHz
Atmiņas slots - 4
Atmiņas tips - DDR5
Atmiņas tips - DDR5
Audio ieejas/izejas savienotāji - 2
Audio izvades ieejas/izejas savienotāji - 3
BIOS - 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
BIOS - BIOS atmiņas lielums - 256 Mb/s
BIOS - BIOS tips - UEFI AMI
BIOS - poga Clear CMOS - Y
BrandPartCode - 90MB18L0-M0EAY0
Bruto svars Kg - 1,2
Cita informācija -
Citas funkcijas - Svars - 1.24 kg
COM savienotājs / ports - Jā
C tipa USB ieejas/izejas savienotāji - 2
DDR5 slotu skaits - 4
Detalizēti dati par diska/diska saskarnēm - Atbalsta 4 M.2 slotus un 4 SATA 6 Gb/s pieslēgvietas Intel 12. paaudzes procesori M.2_1 slots (M atslēga), tips 2242/2260/2280/22110 Intel 12. paaudzes procesori atbalsta PCIe 4.0 x4 režīmu. Intel Z690 mikroshēmas Intel Rapid Storage tehnoloģija atbalsta Intel Optane H-sērijas atmiņu M.2 slotos, kas savienoti ar PCH. M.2_2 (Key M) slots, tips 2242/2260/2280 (atbalsta PCIe 4.0 x4 režīmu) M.2_3 (Key M) slots, tips 2242/2260/2280/22110 (atbalsta PCIe 4.0 x4 režīmu) M.2_4 (Key M) slots, tips 2242/2260/2280 (atbalsta PCIe 4.0 x4 un SATA režīmus) 4 SATA 6 Gb/s porti
dimensijas dziļums - 70 mm
DisplayPort ieejas/izejas savienotāji - 1
ean - 4711081447320
EAN - 4711081447320
Eans - 4711081447320
EAN_kods - 4711081447320
FireWire (IEEE 1394) - Nē
Formas faktors - ATX
Formas faktors - ATX
Frekvences ātrums - 4800/5000/5200/5400/5600/5800/6000 MHz
Funkcijas - Atbalstītās Windows operētājsistēmas - Windows 11, Windows 10
Funkcijas - Audio izejas kanāli - 7.1 kanāli
Funkcijas - Audio mikroshēma - Realtek ALC S1220A
Funkcijas - Harmonizētās sistēmas (HS) kods - 84733020
Funkcijas - komponents - DATORS
Funkcijas - Mātesplates formas faktors - ATX
Funkcijas - Mātesplates mikroshēmas - Intel Z690
garantija - 36
Garantija - 36 mēneši
GarantijaInformācija -
garantijas_tips - normāli
Grafika - 1 x DisplayPort - saskaņā ar DisplayPort 1.4 atbalsta maksimālo 8K@60 Hz. 1 x HDMI ports atbalsta 4K@60 Hz saskaņā ar HDMI 2.1 specifikāciju.
Grafika - Paralēlās apstrādes tehnoloģiju atbalsts - Nav atbalstīts
GTIN - 4711081447320
HDMI ieejas/izejas savienotāji - 1
Iebūvētie savienotāji - 1 x 4pin CPU ventilators
Iebūvētie savienotāji - 1 x 4pin wentylator OPT CPU
Iebūvētie savienotāji - 1 x 24pin ATX barošanas bloks
Iebūvētie savienotāji - 1 x barošanas poga
Iebūvētie savienotāji - 1 x priekšējā paneļa audio galvene
Iebūvētie savienotāji - 1 x sērijveida pieslēgvietas galvene
Iebūvētie savienotāji - 1 x Thunderbolt galvene
Iebūvētie savienotāji - 1 x TPM galvene
Iebūvētie savienotāji - 1 x USB 3.0 galvene
Iebūvētie savienotāji - 1 x USB 3.1
Iebūvētie savienotāji - 2 x 8pin 12V
Iebūvētie savienotāji - 2 x USB 2.0/1.1 galvene
Iebūvētie savienotāji - 4 x M.2
Iebūvētie savienotāji - 4 x SATA III 6Gb/s
Iekļautie piederumi - 2 SATA 6 Gb/s kabeļi 1 x M.2 komplekts 1 x Q savienotājs 1 x M.2 Q-Latch komplekts 1 x DVD rokasgrāmata
Iekšējais I/O - 12V barošanas savienotājs - Y
Iekšējais I/O - barošanas ventilatora savienotājs - Y
Iekšējais I/O - CPU ventilatora savienotājs - Y
Iekšējais I/O - EPS barošanas savienotājs (8 kontakti) - Y
Iekšējais I/O - priekšējā paneļa audio savienotājs - Y
Iekšējie I/O - USB 2.0 savienotāji - 2
Iekšējie I/O - USB 3.2 1. paaudzes (3.1 1. paaudzes 1) savienotāji - 1
Iekšējie I/O - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) savienotāji - 1
Iekšējā I/O - SATA III savienotāju skaits - 4
Iekšējās I/O - ATX barošanas savienotājs (24 kontakti) - Y
Iekšējās I/O - COM savienotāju skaits - 1
Iekšējās I/O - RGB LED kontaktligzdu galvene - Y
Iekšējās I/O - Thunderbolt galvenes - 1
Iekšējās I/O - TPM savienotājs - Y
Iekšējās I/O - šasijas ventilatoru savienotāju skaits - 4
Iepakojuma saturs - iekļauti draiveri - Y
Iepakojuma saturs - iekļauti kabeļi - SATA
Integrēts audio - Jā
Integrēts LAN - 2,5 gigabitu
Integrēts procesors - Nē
Integrēts video - Jā
Izmēri - 30.5 x 24.4 cm
izmērs augstums - 340 mm
izmērs platums - 275 mm
izmērs svars - 1798 g
kategorija - Galvenās plates Intel Galvenās plates
Kategorija - Mātesplates
Kategorija - Root/Elektronika/PC daļas/Mātesplates
Kategorijas kods - MBI
Kategorija_1 - Mātesplates
Kategorija_2 - Pamatplates - Intel 1700
kods - 90MB18L0-M0EAY0
Kontaktligzda - LGA1700
LongDesc - ASUS Prime sērijas pamatplates ir prasmīgi izstrādātas, lai pilnībā atraisītu 12. paaudzes Intel® procesoru potenciālu. Prime Z690-A var lepoties ar spēcīgu jaudas dizainu, visaptverošiem dzesēšanas risinājumiem un inteliģentām regulēšanas iespējām, un tā nodrošina lietotājiem un personālo datoru būvētājiem virkni veiktspējas regulēšanas iespēju, izmantojot intuitīvas programmatūras un programmaparatūras funkcijas. ASUS Prime Z690-A piedāvā glītu, futūristiska izskata uzbūvi ar melnbaltu apdari, kosmosa kuģīša iedvesmotu dizainu, metāla plāksnīti un PCB vāku. FLEXIBILITĀTE Vispusīgas vadības ierīces veido ASUS Prime sērijas pamatu. Prime Z690 pamatplatei ir elastīgi rīki, kas ļauj pielāgot ikvienu sistēmas aspektu, ļaujot pielāgot veiktspēju, lai tā perfekti atbilstu jūsu darba veidam un palielinātu produktivitāti. 5-virzienu optimizācija ASUS 5virzienu optimizācija padara jūsu datoru gudru. Līdztekus rūpēm par sarežģītu regulēšanu un dinamisku sistēmas būtisku aspektu optimizēšanu, tā nodrošina jūsu platformai pielāgotus pārspriegšanas profilus. Esasy Optimization ir automatizēta regulēšanas utilīta, kas uzlabo pārspriegšanas un dzesēšanas profilus jūsu unikālajai sistēmas konfigurācijai. Stresa testa funkcija ļauj optimizēt un pārtaktēt procesora vai atmiņas slodzes. CPU Performance BoostTurbokomutācijas procesors (TPU) ir inteliģenta sistēmas regulēšanas utilīta, kas automātiski precizē spriegumu, uzrauga sistēmas statistiku un pielāgo pārtaktēšanas parametrus, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju. Visaptveroša energoefektivitāte Enerģijas apstrādes bloks (EPU) automātiski optimizē enerģijas patēriņu un maksimāli palielina enerģijas ietaupījumu, izmantojot Away režīmu - inteliģentu iestatījumu, kas, izslēdzot neizmantotos I/O kontrolierus, rada ekstrēmu enerģijas taupīšanas scenāriju. Precīza digitālā jaudas kontrole Digi+ sprieguma regulēšanas modulis (VRM) nodrošina reāllaika kontroli pār sprieguma samazināšanos, automātiski pārslēdzot frekvenci un energoefektivitātes iestatījumus. Tas ļauj arī precīzi noregulēt procesora darbību, lai nodrošinātu maksimālu stabilitāti un veiktspēju Aplikācijām specifiska optimizācija Turbo aplikācija ļauj noteikt procesora paātrinājumu, piemērot ventilatoru profilus, noteikt prioritāti tīkla datiem un optimizēt audio iestatījumus aplikācijas līmenī, lai sistēma būtu iestatīta tieši tā, kā nepieciešams. ASUS AI Overclocking ASUS AI Overclocking ir inteliģents palīgrīks, kas palīdz jums maksimāli izmantot savas konfigurācijas priekšrocības, automātiski profilējot procesoru un dzesēšanas sistēmu, lai paredzētu optimālus sprieguma un frekvences iestatījumus. Pieejams, izmantojot AI Suite programmatūru Windows vai tieši UEFI, intuitīvā AI Overclocking lietotāja saskarne ļauj visu līmeņu lietotājiem. Pieredzējušiem overclockeriem ir pieejami dažādi pielāgojami iestatījumi, bet iesācējiem pieejama automātiskās regulēšanas opcija. AI Overclocking at a Glance Ekspertu izstrādāts AI Overclocking pamatā ir patentēts algoritms, ko izstrādājuši ROG R&D inženieri, kuri sadarbojās ar pasaulē atzītiem overclockeriem, lai izveidotu rīku visu līmeņu lietotājiem. Predictive Edge Algoritms analizē jūsu procesoru un dzesēšanas sistēmu un, pamatojoties uz konstatēto, prognozē optimālos iestatījumus. Pēc tam programmatūra izmanto šos iestatījumus, lai automātiski vadītu taktēšanas procesu, līdzsvarojot frekvenci un spriegumu. Reālā laika korekcijas Programmatūra katru minūti uzrauga darba slodzi, sistēmas temperatūru, ventilatoru ātrumu un enerģijas patēriņu un veic korekcijas reālā laikā, lai nodrošinātu nepārtrauktu optimālu veiktspēju. AI dzesēšana ASUS AI dzesēšanas funkcija automātiski pārvaldīs un kontrolēs pamatplatē pievienotos ventilatorus, lai nodrošinātu optimālus iestatījumus atkarībā no sistēmas pašreizējās slodzes un temperatūras. Sama adaptīvā ventilatoru regulēšana CPU temperatūras noteikšana AI Cooling nosaka CPU temperatūru un izmanto patentētu algoritmu, lai aprēķinātu mazāko ventilatora ātrumu, kas nepieciešams efektīvai sistēmas dzesēšanai un ventilatora trokšņa samazināšanai. Automatizēta optimizācija Pie stabilas sistēmas slodzes programmatūra automātiski samazina ventilatora* ātrumu līdz optimālajam iestatījumam, samazinot ventilatora radīto troksni, nemazinot veiktspēju. *Ventilatoriem AI Cooling kontrolei jābūt savienotiem ar šādiem galveniem: Uzturīgā uzraudzība AI Cooling turpina uzraudzīt sistēmu un regulēt ventilatoru ātrumu atkarībā no pašreizējās slodzes. Aktivēšana ar vienu klikšķi AI Cooling var viegli aktivizēt, izmantojot Fan Xpert 4 vadības paneli Armoury Crate. Pēc aktivizēšanas tā atceļ visas manuālās vadības funkcijas. Ventilatora ātruma atskaites Tiem, kas dod priekšroku manuālajai kontrolei, AI Cooling nodrošina atskaites punktus grafikā, kurā detalizēti attēlots ventilatora ātrums atkarībā no temperatūras, sniedzot norādes ventilatora iestatījumiem. UEFI BIOS Pazīstamais ASUS UEFI BIOS nodrošina visu nepieciešamo sistēmas konfigurēšanai, pielāgošanai un regulēšanai. Tas piedāvā inteliģenti vienkāršotas opcijas iesācējiem datormeistariem, kā arī visaptverošas funkcijas pieredzējušiem veterāniem. Paplašinātā regulēšana nopietniem tveikeriem Intuitīvais UEFI piedāvātais uzlabotais režīms ļauj jums pārņemt pilnīgu kontroli. Iebūvētā meklēšanas funkcija atvieglo opciju atrašanu, un dažādas uzlabotas funkcijas ļauj inteliģenti veikt niansētus pielāgojumus, lai jūs varētu izvēlēties tieši tādu veiktspēju, kādu vēlaties. ātra un vienkārša iestatīšana EZ režīmā tiek parādīti svarīgākie iestatījumi un statistika, kā arī tiek piedāvāti vedņi, vilkšanas un nomešanas funkcionalitāte un svarīgu iestatījumu piemērošana ar vienu klikšķi - tas viss palīdzēs jums ātri un vienkārši uzstādīt un darbināt jūsu ierīci. AI Overclocking Iespējot AI Overclocking, izmantojiet īsceļu. Intuitīva grafiskā ventilatoru vadība Precīzi noregulējiet atsevišķus ventilatoru iestatījumus, vienkārši velkot līkni ar peli. Aura ieslēgšanas/izslēgšanas režīms (Stealth) Viegli ieslēdziet vai izslēdziet Aura RGB apgaismojumu vai katru iebūvēto LED diodi, lai iegūtu pieklusinātu estētiku. Assildīšana Prime Z690 sērija ir izstrādāta ar vairākiem iebūvētiem dzesētājiem un virkni hibrīdventilatoru galvenēm, lai nodrošinātu, ka jūsu platforma paliek vēsa un stabila intensīvas slodzes apstākļos. Heatsinks M.2. Dzesējs Divi M.2 dzesētāji rūpējas par trim M.2 slotiem, novēršot drozdēšanu, kas var rasties M.2 datu nesējiem ilgstošu datu pārsūtīšanu laikā. VRM dzesētājs un termiskie spilventiņi Divi VRM dzesētāji uz Prime Z690-A ir ievērojami lielāki nekā tie, kas bija iepriekšējās Z590 pamatplatēs. Kopā ar termālajiem spilventiņiem tie uzlabo siltuma pārnesi no MOSFET un droseļiem, nodrošinot labāku dzesēšanas veiktspēju. M.2 aizmugurējā plāksne M.2 aizmugurējā plāksne palīdz nodrošināt augstas veiktspējas disku maksimālu veiktspēju, pat ja gaisa plūsma ir ierobežota. Aizmugurējā plāksne ietver Q-Latch mehānismu, kas ļauj nostiprināt vai noņemt M.2 SSD disku, neizmantojot tradicionālās skrūves. Cooler by Design Prime Z690 sērijā ir visaptveroša dzesēšanas kontrole, kas konfigurējama, izmantojot Fan Xpert 4 programmatūru vai UEFI BIOS. Vairāki temperatūras avoti Katrs headers var dinamiski atsaukties uz trim siltuma sensoriem. Fan Xpert 4 ļauj kartēt atbalstīto ASUS grafisko karšu temperatūru, lai optimizētu dzesēšanu GPU un CPU intensīviem uzdevumiem. Divkārši sūkņu galvenes Īpaša galvene nodrošina vairāk nekā 3 ampērus* augstas veiktspējas PWM vai līdzstrāvas ūdens sūkņiem, kā arī otru īpašu galveni AIO sūkņiem. *AIO sūkņa galvene atbalsta 1 ampēru, bet ūdens sūkņa+ galvene atbalsta 3 ampērus. Izgudra aizsardzība Īpaša integrēta shēma aizsargā katru ventilatoru galveni no pārkaršanas un pārslodzes. 4-pin PWM/DC ventilatoru Katrs iebūvētais galvene atbalsta PWM vai līdzstrāvas ventilatoru automātisku noteikšanu. PERFORMANCE Prime Z690 sērija ir radīta, lai apstrādātu 12. paaudzes Intel® procesoru papildu kodolus un palielinātu joslas platumu. ASUS Z690 pamatplates nodrošina visus pamatnosacījumus ikdienas produktivitātes palielināšanai, tāpēc jūsu sistēma būs gatava darbam ar stabilu strāvas padevi, intuitīvu dzesēšanu un elastīgām datu pārneses iespējām. Stipraba barošanas konstrukcija Stabila strāvas padeve ir būtiska, lai no 12. paaudzes Intel procesoriem izvilinātu katru mazāko veiktspējas devu. Prime Z690-A ir pielāgota šo procesoru ar lielu kodolu skaitu prasībām. ProCool savienotāji Patentētie savienotāji paplašina pamatplates savienojumu ar barošanas bloku ar 8+8 kontaktu savienotājiem, kas 12 voltu strāvu jaudu nodod tieši procesoriem. Katram savienotājam ir cieti kontakti, kas spēj izturēt lielāku strāvu nekā dobie kontakti 16+1 DrMOS VRM ar 16+1 DrMOS nodrošina jaudu un efektivitāti, ko pieprasa jaunākie Intel procesori Apmiņa DDR5 veiktspējas uzlabošana Prime Z690-A uzlabo DDR5 veiktspēju, nodrošinot ne tikai ātrdarbīgu komplektu pārspriegšanas iespējas, bet pat sākumlīmeņa atmiņas moduļiem, kuriem ir bloķēta jaudas pārvaldības shēma (PMIC). Īpaša shēma pamatplatē droši apiet DDR5 atmiņas PMIC ierobežojumus, ļaujot pārsniegt noklusējuma 1,1 V ierobežojumu un palielināt frekvenci un laika grafiku līdz maksimumam. Parasti ierobežota PMIC, kas ir atbloķēta, prasa, lai sistēma tiktu pilnībā izslēgta katru reizi, kad tiek regulēts atmiņas spriegums. Prime Z690-A izmanto iebūvēto aparatūru un programmaparatūru, lai gudri apietu šo apgrūtinošo ierobežojumu, ļaujot sprieguma korekcijas veikt, izmantojot to pašu mīksto sistēmas atiestatīšanas procesu, kas tika izmantots iepriekšējo paaudžu DDR atmiņai. Lietotājiem, kas vēl nav uzsākuši atmiņas overclockingu, Prime Z690-A ietver ekskluzīvu ASUS uzlaboto atmiņas profila (AEMP) programmaparatūras funkciju, kas paredzēta atmiņas moduļiem ar PMIC ierobežojumiem. AEMP automātiski nosaka atmiņas mikroshēmas jūsu komplektā un pēc tam piedāvā optimizētus frekvences, laika un sprieguma profilus, kurus varat bez piepūles piemērot, lai atraisītu veiktspēju. ASUS OptiMem II Pārstrādes pamatplates trasēšanas maršrutos nodrošina jaunākajiem Intel procesoriem neierobežotu piekļuvi atmiņas joslas platumam. ASUS OptiMem II tehnoloģija rūpīgi iezīmē atmiņas signālu ceļus dažādos PCB slāņos, lai samazinātu caurviju skaitu, un pievieno ekranēšanas zonas, kas ievērojami samazina pārklāšanos. Asus OptiMem II priekšrocības: Uzlabota atmiņas stabilitāte un savietojamība Ļauj samazināt atmiņas latentumu pie līdzvērtīga sprieguma Uzlabota atmiņas frekvences rezerve Pamatplates ar OptiMem II tehnoloģiju tika testētas ar Synopsys HSPICE simulācijas programmatūru Uzglabāšana četras M.2 slots (līdz 64 Gb/s) Prime Z690-A piedāvā kopumā četrus M.2 slotu, kas atbalsta datu pārraides ātrumu līdz 64 Gb/s, izmantojot PCIe® 4.0, kas nodrošina ātrāku operētājsistēmas vai lietojumprogrammu diskdziņu startēšanu un aplikāciju ielādes laiku. * Faktiskais pārraides ātrums būs mazāks par teorētisko maksimālo ātrumu. Savienojamība PCIe® 5.0 slots 12. paaudzes Intel procesori nodrošina PCIe 5.0 atbalstu tirgū. PCIe 5.0 nodrošina divreiz lielāku datu pārsūtīšanas ātrumu nekā PCIe 4.0, padarot to pietiekami izturīgu, lai varētu veikt jaunus datu ietilpīgus uzdevumus. PCIe 5.0 sniedz arī citas priekšrocības, piemēram, elektriskās izmaiņas, lai uzlabotu signālu integritāti, ar atpakaļejošām versijām savietojamus CEM savienotājus papildkaršu pievienošanai un atpakaļejošo savietojamību ar iepriekšējām PCI Express versijām. USB 3.2 Gen 2x2 Type-C® Daudzie USB porti atbalsta augstas klases ar perifērijas ierīcēm apgādātas iekārtas, tostarp gan priekšējie, gan aizmugurējie USB Type-C® savienotāji ar ātru USB 3.2 Gen 2x2, kas nodrošina pārraides ātrumu līdz 20 Gbps. Thunderbolt™4 atbalsts Prime Z690-A ir Thunderbolt™ 4 atbalsts, izmantojot iebūvēto galveni. Izmantojot jaunāko Intel sertificēto ASUS ThunderboltEX 4 papildkarti, tā var nodrošināt divvirzienu ātrumu līdz 40 Gbps, izmantojot vienu kabeli. Turklāt šai kartei ir daisy-chain funkcija vairāku ekrānu savienošanai un tā atbalsta līdz pat 8K izšķirtspējas displeju. Tā var arī nodrošināt līdz pat 100 vatu jaudu, lai ātri uzlādētu ierīces. Intel® 2,5 Gb Ethernet Intel® Ethernet savienojums I225-V samazina procesora piespiedu darbu un nodrošina ārkārtīgi augstu TCP un UDP caurlaidspēju ātrākai un vienmērīgākai datu pārsūtīšanai. LANGuard ASUS LANGuard ir aparatūras līmeņa tīkla aizsardzības funkcija, kas apvieno uzlabotu signālu savienošanas tehnoloģiju un augstākās klases pret elektromagnētiskajiem traucējumiem uz virsmas montētus kondensatorus, lai uzlabotu caurlaidspēju un nodrošinātu drošāku savienojumu. KUSTOMIZĀCIJA Audio DIVĪPUSĒJĀ AI TROKŠŅU ATŠĶIRŠANAS NOVĒRTĒŠANA Šī utilītprogramma izmanto milzīgu dziļas mācīšanās datu bāzi, lai samazinātu mikrofona un ienākošā audio fona trokšņus, vienlaikus saglabājot vokālu. Tas novērš traucējošo klaviatūras klauvējienu, peles klikšķus un citus apkārtējos trokšņus, lai jūs varētu dzirdēt un tikt sadzirdēts ar kristāldzidru tīrību spēļu vai zvanu laikā. Realtek kodeks un unikālas konstrukcijas funkcijas, kas nodrošina nevainojamu un jaudīgu skaņu Prime Z690-A izmanto unikālu audio kodeku, kas izstrādāts ciešā sadarbībā ar Realtek - Realtek S1220A. Tam ir arī bezprecedenta 120 dB signāla un trokšņa attiecība (SNR) stereo līnijas izejā un 113 dB SNR līnijas ievadei, kas nodrošina nevainojamu skaņas kvalitāti. Turklāt impedances noteikšanas ķēde automātiski regulē pastiprinājumu, lai nodrošinātu optimālu skaļuma diapazonu austiņām. DTS:X® Ultra papildina telpisko audio funkciju, lai pastiprinātu austiņu un skaļruņu darbību un uzlabotu spēļu, VR un paplašinātās realitātes pieredzi. DTS:X Ultra atbalsta skaņu, kas balstīta uz kanāliem, ainām un objektiem, lai nodrošinātu dziļāku skaņas iegremdēšanos iespējotajā saturā. Tā nodrošina arī pēcapstrādes uzlabojumus un ierīces līmeņa regulēšanu DTS® kodekiem. Nevainojama skaņa, kas iegremdē jūs spēlē Uzturīgs priekšregulators Samazina strāvas ieejas trokšņus, lai nodrošinātu vienmērīgu veiktspēju. Audio ekranēšana Atdala analogā/digitālā signāla domēnus, ievērojami samazinot daudzpusējos traucējumus. Nepiešķirti slāņi kreisajam un labajam celiņam Nodrošina minimālu pārklāšanos starp audio ceļiem. Integrēts pastiprinātājs Spēj darbināt augstas pretestības austiņas, neizslēdzot augstās vai zemās frekvences. De-Pop shēma Samazina ieslēgšanas trokšņu parādīšanos visās audio izejās. Premium audio kondensatori Premium klases detaļas nodrošina skaņas signatūru ar izcilu precizitāti. Personalizācija Aura Sync Izcelt konkurentus Labi noregulēta entuziastu sistēma ir pelnījusi atbilstošu estētiku. ASUS Aura piedāvā pilnīgu RGB apgaismojuma kontroli ar dažādiem funkcionāliem priekšnoteikumiem iebūvētajām RGB LED, kā arī lentēm un ierīcēm, kas pievienotas iebūvētajiem RGB galvenēm, un to visu var sinhronizēt ar arvien pieaugošo Aura atbalstošās aparatūras klāstu. Adresējama Gen 2 RGB galvene Trīs adresējamas Gen 2 RGB galvas spēj noteikt LED skaitu otrās paaudzes adresējamās RGB ierīcēs, ļaujot programmatūrai automātiski pielāgot apgaismojuma efektus konkrētām ierīcēm. Jaunie headeri nodrošina arī atpakaļejošu savietojamību ar esošajām Aura RGB iekārtām. Armoury CrateArmoury Crate ir jauna programmatūras utilīta, kas izstrādāta, lai nodrošinātu centralizētu atbalstīto produktu kontroli. Izmantojot vienu intuitīvu saskarni, Armoury Crate ļauj viegli pielāgot RGB apgaismojumu un efektus katrai savam arsenālā esošajai saderīgajai ierīcei. Programmatūra nodrošina arī arvien pieaugošā ASUS produktu skaita iestatījumu kontroli, tostarp tastatūras un peles preferenču kontroli. Armoury Crate pat piedāvā īpašu produktu reģistrāciju un jaunumus, lai palīdzētu jums uzturēt saikni ar ASUS kopienu. Q-Latch Inovatīvā Q-Latch funkcija atvieglo M.2 SSD diska uzstādīšanu vai noņemšanu bez īpašiem instrumentiem. Dizains izmanto vienkāršu fiksēšanas mehānismu, lai nostiprinātu disku un glīti likvidētu tradicionālās skrūves. SafeSlot un SafeDIMM PCIe 5.0 ir 2 reizes ātrāks nekā PCIe 4.0, tāpēc mēs pielāgojām mūsu SMT ražošanas procesu ātrākajam SafeSlot, lai nodrošinātu vislielāko datu pārraides ātrumu. SafeSlot ir pastiprināts metāla apvalks, kas pievienots PCIe slotā, lai karte būtu stingri uzstādīta. Tikmēr spēcīgie ASUS SafeDIMM apvalki atbalsta un aizsargā atmiņas moduļus atsevišķās ASUS pamatplatēs, ļaujot jums ievietot moduļus ātri, precīzi un droši. FlexKey Šasijas atiestatīšanas poga - atkārtoti piešķirta FlexKey ir priekšējā paneļa galvene, kas ļauj pielāgot atiestatīšanas pogu uz šasijas priekšējā paneļa, lai nodrošinātu ātru piekļuvi Aura apgaismojuma vadības ierīcēm, DirectKey vai sistēmas atiestatīšanai.
LongProductName - Intel® Z690 (LGA 1700) ATX pamatplate ar PCIe® 5.0, četriem M.2 slotiem, 16+1 DrMOS barošanas pakāpēm, DDR5, HDMI®, DisplayPort™, Intel 2,5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®, priekšējais USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 atbalsts un Aura Sync RGB apgaismojums
LongSummaryDescription - ASUS PRIME Z690-A. Procesora ražotājs: Ražotājs: Intel, Procesora ligzda: LGA 1700, savietojamu procesoru sērija: Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G. Atbalstītie atmiņas tipi: DDR5-SDRAM, Maksimālā iekšējā atmiņa: 128 GB, Atmiņas slotu tips: DIMM. Atbalstītās atmiņas disku saskarnes: Atbalstītie atmiņas disku tipi: M.2, SATA, Atbalstītie atmiņas disku tipi: Atbalsta atmiņas diskdziņi: HDD un SSD, RAID līmeņi: 0, 1, 5, 10. Ethernet interfeisa tips: 2,5 Gigabit Ethernet. Komponente paredzēta: Dators, Mātesplates formas standarts: ATX, Mātesplates mikroshēmu komplekts: Intel
LPT savienotājs / ports - Nē
M.2 paplašināšanas slots - 4
Maksimālais ATA ierīču skaits - 0
Maksimālais atmiņas lielums - 128 GB
Maksimālais SATA ierīču skaits - 4
Mikroshēmas ražotājs - Intel
Mikroshēmas tips - Intel Z690
Mikroshēmu kopa - Intel Z690 Express
Modelis - Prime Z690-A
Nosaukums - Asus PRIME Z690 -A Z690 - Socket 1700
Nosaukums - ASUS PRIME Z690-A
nosaukums - ASUS PRIME Z690-A, Intel Z690 pamatplate - Sockel 1700, DDR5
Nosaukums - ASUS PRIME Z690-A Intel Z690 LGA 1700 ATX
nosaukums - PRIME Z690-A s1700 4DDR5 DP/HDMI M.2 ATX
Optiskie S/PDIF ieejas/izejas savienotāji - 1
Paplašināšanas slots - 1 x PCIe 3.0 x 4
Paplašināšanas slots - 1 x PCIe 3.0 x 16
Paplašināšanas slots - 1 x PCIe x 16
Paplašināšanas slots - 2 x PCIe 3.0 x 1
Paplašināšanas slots - M.2 (M) slotu skaits - 4
Paplašināšanas slots - PCI Express x1 (Gen 3.x) slots - 1
Paplašināšanas slots - PCI Express x4 (Gen 1.x) slots - 1
Paplašināšanas slots - PCI Express x16 (Gen 3.x) slots - 1
PCI-Express 3.0 1x Paplašināšanas slots - 2
PCI-Express 3.0 4x paplašināšanas slots - 2
PCI-Express 5.0 16x paplašināšanas slots - 1
Piegādes kastes augstums Piegādes/iepakojuma kastes izmēri - 27.5 cm
Piegādes kastes daudzums - 1
Piegādes kastes dziļums Piegādes/iepakojuma kastes izmēri - 34 cm
Piegādes kastes platums Piegādes/iepakojuma kastes izmēri - 7 cm
Piegādes kastes svars Piegādes/iepakojuma kastes izmēri - 1.78 kg
Pilna apraksta līnija - Intel Z690 Express|LGA1700|ATX|DDR5|6000/5800/5600/5400/5400/5200/5000/4800 MHz|Atmiņas slots 4|2xPCI-Express 3.0 1x|2xPCI-Express 3.0 4x|1xPCI-Express 5.0 16x|4xM.2|1xHDMI|1xDisplayPort|2xAudio-In|3xAudio-Out|2xUSB C tipa|6xUSB 3.2|1xOptical S/PDIF|1xRJ45|SATA|Video|LAN 2.5 Gigabit|Audio|RAID SATA 0, 1, 5, 10|TPM Header
Procesora ligzda - LGA1700
Procesors - Procesora ligzda - LGA 1700
Procesors - Procesora ražotājs - Intel
Procesors - Savietojamā procesoru sērija - Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G
Procesoru saime - Intel Celeron
Procesoru saime - Intel Core
Procesoru saime - Intel Pentium
ProducerCode - PRIME Z690-A
Produkta nosaukums - PRIME Z690-A
Programmatūra -
Pārdevēja mājas lapa - www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-Z690-A/
RAID - Jā
RAID - SATA 0, 1, 5, 10
Ražotāja kods - 90MB18L0-M0EAY0
Ražotāja nosaukums - Asustek
Ražotāja_kods - 90MB18L0-M0EAY0
ražotājs - Asus
Ražotājs - Asus
Ražotājs - Asus
RJ45 ieejas/izejas savienotāji - 1
SATA saskarne - Jā
ShortDescription - Socket 1700| Intel Z690 mikroshēma | DDR5 |
ShortSummaryDescription - ASUS PRIME Z690-A, Intel, LGA 1700, Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G, DDR5-SDRAM, 128 GB, DIMM
Skaņas karte - Realtek S1220A 7.1 Surround Sound augstas izšķirtspējas audio kodeku
Svars - 1,77
Svars un izmēri - Augstums - 71 mm
Svars un izmēri - Dziļums - 244 mm
Svars un izmēri - Platums - 305 mm
TPM - Virsraksts
Tīkla interfeiss - 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s
Tīkla interfeiss - 1 x Intel 2.5Gb Ethernet ASUS LANGuard
Tīkls - Bluetooth - N
Tīkls - Ethernet interfeisa tips - 2,5 gigabitu Ethernet
Tīkls - Ethernet LAN - Y
Tīkls - Wi-Fi - N
URL - https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-Z690-A/
USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 pieslēgvietu skaits - 5
USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 portu skaits - 6
USB 3.2 ieejas/izejas savienotāji - 6
USB pieslēgvietas aizmugurējā panelī - 8
USB pieslēgvietas uz pamatplates - 7
Uzglabāšanas kontrolieri - Atbalstītie atmiņas disku tipi - HDD UN SSD
Uzglabāšanas kontrolieri - Atbalstītās atmiņas disku saskarnes - M.2, SATA
Uzglabāšanas kontrolieri - RAID atbalsts - Y
Uzglabāšanas kontrolieri - RAID līmeņi - 0, 1, 5, 10
vendpn - PRIME Z690-A
Vienība Neto svars - 1.24 kg
Vienības bruto svars - 1.78 kg
Vienības kastes augstums - 0.275
Vienības kastes garums - 0.34
Vienības kastes platums - 0.07
Vienība Slikts tilpums - 0,006545 kubikmetru
Zīmols - ASUS
Ārējie savienotāji - 1 x aizmugurējais skaļrunis
Ārējie savienotāji - 1 x centrālais skaļrunis / zemfrekvences skaļrunis
Ārējie savienotāji - 1 x DisplayPort
Ārējie savienotāji - 1 x HDMI
Ārējie savienotāji - 1 x Line In
Ārējie savienotāji - 1 x līnijas izeja
Ārējie savienotāji - 1 x MIC
Ārējie savienotāji - 1 x RJ-45
Ārējie savienotāji - 1 x S/PDIF
Ārējie savienotāji - 2 x USB 3.1 Type-C
Ārējie savienotāji - 3 x USB 3.1
Ārējie savienotāji - 4 x USB 3.0
Īpašās funkcijas -
Īpašības - Mātesplates mikroshēmu komplekts - Intel
Īss apraksts - ASUS PRIME Z690-A S1700/DDR5/ATX
Rear panel I/O ports - Headphone outputs - 1
Rear panel I/O ports - DisplayPorts quantity - 1
Rear panel I/O ports - DisplayPort version - 1.4
Rear panel I/O ports - Ethernet LAN (RJ-45) ports - 1
Rear panel I/O ports - HDMI ports quantity - 1
Rear panel I/O ports - HDMI version - 2.1
Rear panel I/O ports - Microphone in - Y
Rear panel I/O ports - S/PDIF out port - Y
Rear panel I/O ports - USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity - 4
Rear panel I/O ports - USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity - 1
Rear panel I/O ports - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity - 2
Rear panel I/O ports - USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity - 1
Description - Płyta główna Intel Z690 (LGA 1700) ATX z PCIe 5.0, czterema gniazdami M.2, 16+1 stopniami zasilania DrMOS, DDR5, HDMI, DisplayPort, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, przód USB 3.2 Gen 2 Type-C, obsługa Thunderbolt 4 i oświetlenie RGB Aura Sync Gniazdo Intel LGA 1700: - procesory Intel 12. generacji Ulepszone rozwiązanie zasilania: 16+1 DrMOS, gniazda ProCool, aluminiowe dławiki i trwałe kondensatory zapewniające stabilne dostarczanie energii Podkręcanie AI: Optymalizuje wydajność w oparciu o obciążenie procesora i chłodniejsze, aby osiągnąć wyniki bardzo zbliżone do ręcznego dostrajania przez ekspertów AI Overclocking: zarządza wszystkimi wentylatorami płyty głównej i kontroluje je, automatycznie optymalizując ustawienia w oparciu o bieżące obciążenie systemu i temperaturę Dwukierunkowa redukcja szumów AI: Redukuje szumy tła z mikrofonu i wyjścia audio, zapewniając krystalicznie czystą komunikację w grach lub wideokonferencjach Kompleksowe chłodzenie: duże radiatory VRM, radiatory M.2, płyta tylna M.2 z Q-Latch, gniazda na wentylatory hybrydowe i Fan Xpert 4 Łączność nowej generacji: pamięć DDR5, PCIe 5.0, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2x2 Type-C, panel przedni USB 3.2 Gen 2 Type-C, obsługa nagłówków Thunderbolt 4, 4 złącza PCIe 4.0 M.2
Description - PRIME Z690-A Intel® Z690 (LGA 1700) ATX motherboard with PCIe® 5.0, four M.2 slots, 16+1 DrMOS power stages, DDR5, HDMI®, DisplayPort™, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®, front USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 support and Aura Sync RGB lighting - Intel® LGA 1700 socket: Ready for 12th Gen Intel processors - Enhanced power solution: 16+1 DrMOS, ProCool sockets, alloy chokes and durable capacitors for stable power delivery - AI Overclocking: Optimizes performance based on CPU and cooler loads to achieve results that are extremely close to manual tuning by experts - AI Cooling: Manages and controls all motherboard fans, automatically optimizing settings based on current system load and temperature - Two-Way AI Noise-Cancelation: Reduces background noise from the microphone and audio output for crystal-clear communication in games or video conferences - Comprehensive cooling: Large VRM heatsinks, M.2 heatsinks, M.2 backplate with Q-Latch, hybrid fan headers and Fan Xpert 4 - Next-gen connectivity: DDR5 memory, PCIe® 5.0, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen2x2 Type-C®, front panel USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 header support, 4 PCIe® 4.0 M.2
Supported operating systems - Windows 10
Memory - Supported memory clock speeds - 6000,4800,5000,5200,5400,5600,5800 MHz
Memory - Supported memory types - DDR5-SDRAM
Memory - Memory channels - Dual-channel
Memory - Number of memory slots - 4
Memory - Memory slots type - DIMM
Memory - Non-ECC - Y
Memory - Maximum internal memory - 128 GB
Memory - Unbuffered memory - Y
Memory bus frequency - 4800 MHz
Memory bus frequency - 5000 MHz
Memory bus frequency - 5200 MHz
Memory bus frequency - 5400 MHz
Memory bus frequency - 5600 MHz
Memory bus frequency - 5800 MHz
Memory bus frequency - 6000 MHz
Memory slots - 4
Memory type - DDR5
Memory type - DDR5
Audio-In Input/Output connectors - 2
Audio-Out Input/Output connectors - 3
BIOS - 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
BIOS - BIOS memory size - 256 Mbit
BIOS - BIOS type - UEFI AMI
BIOS - Clear CMOS button - Y
BrandPartCode - 90MB18L0-M0EAY0
Gross Weight Kg - 1,2
Other information -
Other features - Weight - 1.24 kg
COM connector / port - Yes
USB type C Input/Output connectors - 2
Number of DDR5 slots - 4
Detailed data on disk/drive interfaces - Obsługuje 4 gniazda M.2 i 4 porty SATA 6 Gb/s Procesory Intel 12. generacji Gniazdo M.2_1 (klucz M), typ 2242/2260/2280/22110 Procesory Intel 12. generacji obsługują tryb PCIe 4.0 x4. Chipset Intel Z690 technologia Intel Rapid Storage obsługuje pamięć Intel Optane z serii H w gniazdach M.2 podłączonych przez PCH. Gniazdo M.2_2 (Key M), typ 2242/2260/2280 (obsługuje tryb PCIe 4.0 x4) Gniazdo M.2_3 (Key M), typ 2242/2260/2280/22110 (obsługuje tryb PCIe 4.0 x4) Gniazdo M.2_4 (Key M), typ 2242/2260/2280 (obsługuje tryby PCIe 4.0 x4 i SATA) 4 porty SATA 6 Gb/s
dimension depth - 70 mm
DisplayPort Input/Output connectors - 1
ean - 4711081447320
EAN - 4711081447320
Eans - 4711081447320
EAN_code - 4711081447320
FireWire (IEEE 1394) - No
Form Factor - ATX
Form factor - ATX
Frequency speed - 4800/5000/5200/5400/5600/5800/6000 MHz
Features - Windows operating systems supported - Windows 11, Windows 10
Features - Audio output channels - 7.1 channels
Features - Audio chip - Realtek ALC S1220A
Features - Harmonized System (HS) code - 84733020
Features - Component for - PC
Features - Motherboard form factor - ATX
Features - Motherboard chipset - Intel Z690
guarantee - 36
Warranty - 36 months
WarrantyInfo -
guarantee_type - normal
Graphics - 1 x DisplayPort - obsługuje max. 8K@60Hz, jak określono w DisplayPort 1.4. 1 x port HDMI obsługuje 4K@60Hz zgodnie ze specyfikacją HDMI 2.1.
Graphics - Parallel processing technology support - Not supported
GTIN - 4711081447320
HDMI Input/Output connectors - 1
Onboard connectors - 1 x 4pin CPU fan
Onboard connectors - 1 x 4pin wentylator OPT CPU
Onboard connectors - 1 x 24pin ATX zasilanie
Onboard connectors - 1 x Power button
Onboard connectors - 1 x Front panel audio header
Onboard connectors - 1 x Serial port header
Onboard connectors - 1 x Thunderbolt header
Onboard connectors - 1 x TPM header
Onboard connectors - 1 x USB 3.0 header
Onboard connectors - 1 x USB 3.1
Onboard connectors - 2 x 8pin 12V
Onboard connectors - 2 x USB 2.0/1.1 header
Onboard connectors - 4 x M.2
Onboard connectors - 4 x SATA III 6Gb/s
Accessories included - 2 kable SATA 6 Gb/s 1 x pakiet M.2 1 x złącze Q 1 x pakiet M.2 Q-Latch 1 x DVD Instrukcja
Internal I/O - 12V power connector - Y
Internal I/O - Power fan connector - Y
Internal I/O - CPU fan connector - Y
Internal I/O - EPS power connector (8-pin) - Y
Internal I/O - Front panel audio connector - Y
Internal I/O - USB 2.0 connectors - 2
Internal I/O - USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors - 1
Internal I/O - USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors - 1
Internal I/O - Number of SATA III connectors - 4
Internal I/O - ATX Power connector (24-pin) - Y
Internal I/O - Number of COM connectors - 1
Internal I/O - RGB LED pin header - Y
Internal I/O - Thunderbolt headers - 1
Internal I/O - TPM connector - Y
Internal I/O - Number of chassis fan connectors - 4
Packaging content - Drivers included - Y
Packaging content - Cables included - SATA
Integrated audio - Yes
Integrated LAN - 2.5 Gigabit
Integrated CPU - No
Integrated video - Yes
Dimensions - 30.5 x 24.4 cm
dimension height - 340 mm
dimension width - 275 mm
dimension weight - 1798 g
category - Mainboards Intel Mainboards
Category - Motherboards
Category - Root/Electronics/PC parts/Motherboards
Category Code - MBI
Category_1 - Motherboards
Category_2 - Motherboards - Intel 1700
code - 90MB18L0-M0EAY0
Socket - LGA1700
LongDesc - ASUS Prime series motherboards are expertly engineered to unleash the full potential of 12th Generation Intel® processors. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime Z690-A provides users and PC DIY builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features.
ASUS Prime Z690-A offers a sleek, futuristic-looking build with a black and white finish, space-shuttle-inspired design elements, metallic nameplate and PCB cover.
FLEXIBILITY
Comprehensive controls form the foundation of the ASUS Prime series. The Prime Z690 motherboard packs flexible tools to tune every aspect of your system, enabling performance tweaks to perfectly match the way you work to maximize productivity.
5-Way Opitmization
ASUS 5-Way Optimization makes your PC smart. Along with taking care of complex tuning and dynamically optimizing essential aspects of your system, it provides overclocking profiles that are tailored for your rig.
Easy Optimization is an automated tuning utility that enhances overclocking and cooling profiles for your unique system configuration.
A stress test feature allows you to optimize and overclock for CPU- or memory-centric workloads.
CPU Performance Boost
The TurboV Processing Unit (TPU) is an intelligent system-tuning utility that automatically fine-tunes voltages, monitors system stats and adjusts overclocking parameters for optimal performance.
All-Around Energy Efficiency
The Energy Processing Unit (EPU) automatically optimizes power consumption and maximizes energy savings with Away mode — a smart setting that creates an extreme energy-saving scenario by shutting down unused I/O controllers.
Precise Digital Power Control
The Digi+ voltage-regulator module (VRM) delivers real-time control over voltage droop, automatically switching frequency and power-efficiency settings. It also allows you to fine-tune your CPU for ultimate stability and performance
App-Specific Optimization
Turbo App allows you to define CPU overclocking, apply fan profiles, prioritize network data and optimize audio settings at the app level, so your system is set up exactly as needed.
ASUS AI Overclocking
ASUS AI Overclocking is an intelligent utility that helps you get the most out of your build by automatically profiling your CPU and cooling system to predict optimal voltage and frequency settings.
Accessible via the AI Suite software in Windows or directly through the UEFI, the intuitive AI Overclocking user interface enables users of all levels. A range of customizable settings are available for seasoned overclockers, and an auto-tuning option is available for beginners.
AI Overclocking at a Glance
Designed by Experts
At the heart of AI Overclocking is a proprietary algorithm developed by ROG R&D engineers who worked with world-renowned overclockers to create a tool for users of all levels.
Predictive Edge
The algorithm analyzes your CPU and cooling system and, based on what it finds, predicts optimal settings. The software then uses these settings to automatically guide the clocking process, balancing frequency and voltage.
Real-time Adjustments
The software monitors workload, system temperature, fan speed and power draw every minute and it makes real-time adjustments to ensure ongoing optimal performance.
AI Cooling
ASUS AI Cooling function will automatically manage and control motherboard-connected fans to ensure optimal settings based on current system load and temperature.
Self-Adaptive Fan Tuning
CPU Temperature Detection
AI Cooling detects CPU temperatures and uses a proprietary algorithm to calculate the lowest fan speed required to effectively cool the system and keep fan noise down.
Automated Optimization
Under stable system loads, the software then automatically lowers fan* speed to the optimal setting, decreasing fan noise without compromising performance.
*Fans need to be connected to the following headers for AI Cooling control: CPU_FAN / CPU_OPT / CHA_FAN / W_PUMP+/ AIO Pump
Ongoing Monitoring
AI Cooling continues to monitor the system and adjust fan speed based on current load.
One-click Activation
AI Cooling can easily be activated via the Fan Xpert 4 dashboard in Armoury Crate. Once activated, it will override all manual controls.
Fan Speed References
For those who prefer manual control, AI Cooling provides reference points on a graph that details fan speed in relation to temperature, providing a guide for fan settings.
UEFI BIOS
The renowned ASUS UEFI BIOS provides everything you need to configure, tweak and tune your system. It offers intelligently simplified options for PC DIY beginners, as well as comprehensive features for seasoned veterans.
Advanced Tuning for Serious Tweakers
An intuitive Advanced mode offered via the UEFI lets you take complete control. A built-in search feature makes it easy to find options, and various advanced functions let you intelligently make nuanced adjustments so you can dial in performance just the way you want.
Quick and Simple Setup
EZ mode displays vital settings and stats and also offers guided wizards, drag-and-drop functionality, and one-click application of important settings — all to help you get your rig up and running in no time.
AI Overclocking
Enable AI Overclocking via a shortcut.
Intuitive Graphical Fan Control
Fine-tune individual fan settings simply by dragging a curve with the mouse.
Aura On/Off Mode (Stealth)
Easily enable or disable Aura RGB lighting or every onboard LED, for a subdued aesthetic touch.
COOLING
Prime Z690 series is engineered with multiple onboard heatsinks and an array of hybrid fan headers to ensure your rig stays cool and stable under intense workloads.
Heatsinks
M.2 Heatsink
Two M.2 heatsinks take care of the three M.2 slots, warding off throttling that can occur with M.2 storage during sustained transfers.
VRM Heatsink and Thermal Pads
The two VRM heatsinks on Prime Z690-A are significantly larger than those found on earlier Z590 motherboards. Together with the thermal pads, they improve heat transfer from the MOSFETs and chokes for better cooling performance.
M.2 Backplate
An M.2 backplate helps ensure that high-performance drives deliver peak performance, even when airflow is restricted. The backplate includes the Q-Latch mechanism to allow you to secure or remove an M.2 SSD without the need for traditional screws.
Cooler by Design
Prime Z690 series features comprehensive cooling controls that are configurable via Fan Xpert 4 software or via the UEFI BIOS.
Multiple Temperature Sources
Each header can dynamically reference three thermal sensors. Fan Xpert 4 allows you to map the temperature of supported ASUS graphics cards to optimize cooling for GPU- and CPU-intensive tasks.
Dual-Pump Headers
A dedicated header supplies over 3 amps* for high-performance PWM or DC water pumps, plus a second dedicated header for AIOs.
*AIO Pump header supports 1 amp, and Water Pump+ header supports 3 amps.
Smart Protection
A dedicated integrated circuit protects each fan header from overheating and overcurrent.
4-Pin PWM/DC Fan
Each onboard header supports auto-detection of PWM or DC fans.
PERFORMANCE
Prime Z690 series is built to handle the additional cores and increased bandwidth of 12th Generation Intel® processors. ASUS Z690 motherboards provide all the fundamentals to boost daily productivity, so your system will be ready for action with stable power, intuitive cooling and flexible transfer options.
Robust Power Design
Stable power is essential to extract every last bit of performance out of 12th Generation Intel processors. Prime Z690-A is geared to cater to the demands of these high-core-count CPUs.
ProCool Connectors
Proprietary connectors augment the motherboard's link to the PSU with 8+8 pin connectors that pass 12 volts of power directly to the processors. Each jack features solid pins that can handle more current than hollow-pin connectors
16+1 DrMOS
A VRM with 16+1 DrMOS delivers the power and efficiency that the latest Intel processors demand
Memory
DDR5 Performance Enhancement
Prime Z690-A enhances DDR5 performance by providing overclocking options for not only high-speed kits, but even entry-level memory modules that have a locked power management IC (PMIC).
A dedicated circuit on the motherboard safely circumvents DDR5 memory PMIC restrictions, allowing you to step past the default 1.1-volt limit and push frequency and timings to the max.
Ordinarily, a restricted PMIC that has been unlocked requires the system to be fully power-cycled each time memory voltage is adjusted. Prime Z690-A leverages onboard hardware and firmware to cleverly work around this irksome limitation, enabling voltage adjustments to be applied through the same soft system-reset process employed for previous generations of DDR memory.
For users new to memory overclocking, Prime Z690-A includes the exclusive ASUS Enhanced Memory Profile (AEMP) firmware feature for PMIC-restricted memory modules. AEMP automatically detects the memory chips on your kit and then presents optimized frequency, timing and voltage profiles that you can effortlessly apply to unleash performance.
ASUS OptiMem II
Revisions to the motherboard’s trace routing provide the latest Intel processors with unrestricted access to memory bandwidth. ASUS OptiMem II technology carefully maps memory signal pathways across different PCB layers to reduce vias and adds shielding zones that significantly reduce crosstalk.
Benefits of ASUS OptiMem II:
Improved memory stability and compatibility
Allows lower memory latencies at equivalent voltages
Improved memory frequency margin
Motherboards with OptiMem II technology were tested with Synopsys HSPICE simulation software
Storage
Four M.2 slots (up to 64 Gbps)
Prime Z690-A offers a total of four M.2 slots that support data-transfer speeds of up to 64 Gbps via PCIe® 4.0, enabling quicker boot-up and app load times with OS or application drives.
* Actual transmission speeds will be lower than the theoretical maximum speed.
Connectivity
PCIe® 5.0 Slot
The 12th Gen Intel processors bring PCIe 5.0 support to the market. PCIe 5.0 offers twice the data transfer speed of PCIe 4.0, making it robust enough to handle new data-heavy tasks. PCIe 5.0 also brings other benefits, such as electrical changes to improve signal integrity, backward-compatible CEM connectors for add-in cards, and backward compatibility with previous versions of PCI Express.
USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®
Numerous USB ports support high-end rigs loaded with peripherals, including both front and rear USB Type-C® connectors with fast USB 3.2 Gen 2x2 for transmission speeds of up to 20 Gbps.
Thunderbolt™4 Support
Prime Z690-A features Thunderbolt™ 4 support via an on-board header. With the latest Intel-certified ASUS ThunderboltEX 4 add-on card, it can enable bi-directional speeds of up to 40 Gbps on a single cable. Additionally, this card has a daisy-chain function for multi-screen connection and supports up to an 8K resolution display. It can also provide up to 100 watts of power to fast-charge devices.
Intel® 2.5 Gb Ethernet
Intel® Ethernet Connection I225-V reduces CPU overhead and offers exceptionally high TCP and UDP throughput for faster, smoother data transfer.
LANGuard
ASUS LANGuard is a hardware-level network protection feature that integrates advanced signal-coupling technology and premium anti-EMI surface-mounted capacitors to improve throughput and ensure a more reliable connection.
CUSTOMIZATION
Audio
TWO-WAY AI NOISE CANCELATION
This utility leverages a massive deep-learning database to reduce background noise from the microphone and incoming audio, while preserving vocals at the same time. This removes distracting keyboard clatter, mouse clicks and other ambient noises so you can hear and be heard with crystal clarity while gaming or in calls.
Realtek Codec and Unique Design Features for Pristine, Powerful Audio
Prime Z690-A utilizes a unique audio codec designed in close collaboration with Realtek — the Realtek S1220A. It also features an unprecedented 120 dB signal-to-noise (SNR) ratio for the stereo line out and a 113 dB SNR for the line in, providing pristine audio quality. Additionally, an impedance-sensing circuit automatically adjusts gain to ensure an optimal volume range for your headphones.
DTS:X® Ultra adds a spatial audio feature to boost headphones and speakers for enhanced gaming, VR and extended-reality experiences. DTS:X Ultra supports sound based on channels, scenes, and objects to allow for deeper sonic immersion in enabled content. It also provides post-processing enhancements and device-level tuning for DTS® codecs.
Flawless Audio that Immerses You in the Game
Power Pre-Regulator
Reduces power-input noise to ensure consistent performance.
Audio Shielding
Separates analog/digital signal domains, significantly reducing multi-lateral interference.
Separate Layers for Left and Right Tracks
Ensures minimal crosstalk between audio paths.
Integrated Amplifier
Capable of driving high-impedance headphones, without rolling-off high or low frequencies.
De-Pop Circuit
Reduces start-up popping noise to all audio outputs.
Premium Audio Capacitors
Premium parts provide a sound signature with exceptional fidelity.
Personalization
Aura Sync
Outshine the Competition
A well-tuned enthusiast system deserves a matching aesthetic. ASUS Aura offers full RGB lighting control with a variety of functional presets for the built-in RGB LEDs as well as strips and devices connected to the onboard RGB headers — and it can all be synced with an ever-growing portfolio of Aura-capable hardware.
Addressable Gen 2 RGB Header
Three addressable Gen 2 RGB headers are capable of detecting the number of LEDs on second-gen addressable RGB devices, allowing the software to automatically tailor lighting effects to specific devices. The new headers also offer backward-compatibility with existing Aura RGB gear.
Armoury Crate
Armoury Crate is a new software utility designed to give you centralized control of supported products. From a single intuitive interface, Armoury Crate allows you to easily customize RGB lighting and effects for every compatible device in your arsenal. The software also provides control of settings for an ever-growing number of ASUS products, including keyboard and mouse preferences. Armoury Crate even features dedicated product registration and news to help you stay in touch with the ASUS community.
Q-Latch
The innovative Q-Latch makes it easy to install or remove an M.2 SSD without the need for specific tools. The design employs a simple locking mechanism to secure the drive and neatly eliminate traditional screws.
SafeSlot & SafeDIMM
PCIe 5.0 is 2x faster than PCIe 4.0, so we adapted our SMT manufacturing process for the faster SafeSlot, to ensure the highest data speeds. SafeSlot is a reinforced metal sheath added to a PCIe slot to keep a card firmly installed. Meanwhile, strong ASUS SafeDIMM sheathes support and protect memory modules on select ASUS motherboards, empowering you to insert your modules with speed, accuracy and confidence.
FlexKey
The Chassis Reset Button – Reassigned
FlexKey is a front-panel header that lets you customize the reset button on the front panel of your chassis to provide quick access to Aura lighting controls, DirectKey or system reset.
LongProductName - Intel® Z690 (LGA 1700) ATX motherboard with PCIe® 5.0, four M.2 slots, 16+1 DrMOS power stages, DDR5, HDMI®, DisplayPort™, Intel 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C®, front USB 3.2 Gen 2 Type-C®, Thunderbolt™ 4 support and Aura Sync RGB lighting
LongSummaryDescription - ASUS PRIME Z690-A. Processor manufacturer: Intel, Processor socket: LGA 1700, Compatible processor series: Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G. Supported memory types: DDR5-SDRAM, Maximum internal memory: 128 GB, Memory slots type: DIMM. Supported storage drive interfaces: M.2, SATA, Supported storage drive types: HDD & SSD, RAID levels: 0, 1, 5, 10. Ethernet interface type: 2.5 Gigabit Ethernet. Component for: PC, Motherboard form factor: ATX, Motherboard chipset family: Intel
LPT connector / port - No
M.2 Expansion slots - 4
Max. number of ATA devices - 0
Max memory size - 128 GB
Max. number of SATA devices - 4
Chipset manufacturer - Intel
Chipset type - Intel Z690
Chipset - Intel Z690 Express
Model - Prime Z690-A
Name - Asus PRIME Z690 -A Z690 - Socket 1700
Name - ASUS PRIME Z690-A
name - ASUS PRIME Z690-A, Intel Z690 Mainboard - Sockel 1700, DDR5
Title - ASUS PRIME Z690-A Intel Z690 LGA 1700 ATX
name - PRIME Z690-A s1700 4DDR5 DP/HDMI M.2 ATX
Optical S/PDIF Input/Output connectors - 1
Expansion slots - 1 x PCIe 3.0 x 4
Expansion slots - 1 x PCIe 3.0 x 16
Expansion slots - 1 x PCIe x 16
Expansion slots - 2 x PCIe 3.0 x 1
Expansion slots - Number of M.2 (M) slots - 4
Expansion slots - PCI Express x1 (Gen 3.x) slots - 1
Expansion slots - PCI Express x4 (Gen 1.x) slots - 1
Expansion slots - PCI Express x16 (Gen 3.x) slots - 1
PCI-Express 3.0 1x Expansion slots - 2
PCI-Express 3.0 4x Expansion slots - 2
PCI-Express 5.0 16x Expansion slots - 1
Shipping Box Height Shipping/Package Box Dimensions - 27.5 cm
Shipping box quantity - 1
Shipping Box Depth Shipping/Package Box Dimensions - 34 cm
Shipping Box Width Shipping/Package Box Dimensions - 7 cm
Shipping Box Weight Shipping/Package Box Dimensions - 1.78 kg
Full Description Line - Intel Z690 Express|LGA1700|ATX|DDR5|6000/5800/5600/5400/5200/5000/4800 MHz|Memory slots 4|2xPCI-Express 3.0 1x|2xPCI-Express 3.0 4x|1xPCI-Express 5.0 16x|4xM.2|1xHDMI|1xDisplayPort|2xAudio-In|3xAudio-Out|2xUSB type C|6xUSB 3.2|1xOptical S/PDIF|1xRJ45|SATA|Video|LAN 2.5 Gigabit|Audio|RAID SATA 0, 1, 5, 10|TPM Header
CPU socket - LGA1700
Processor - Processor socket - LGA 1700
Processor - Processor manufacturer - Intel
Processor - Compatible processor series - Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G
Processor family - Intel Celeron
Processor family - Intel Core
Processor family - Intel Pentium
ProducerCode - PRIME Z690-A
ProductName - PRIME Z690-A
Software -
Vendor Homepage - www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-Z690-A/
RAID - Yes
RAID - SATA 0, 1, 5, 10
Manufacturer Code - 90MB18L0-M0EAY0
Manufacturer Name - Asustek
Manufacturer_code - 90MB18L0-M0EAY0
producer - Asus
Producer - Asus
Manufacturer - Asus
RJ45 Input/Output connectors - 1
SATA Interface - Yes
ShortDescription - Socket 1700| Chipset Intel Z690 | DDR5 |
ShortSummaryDescription - ASUS PRIME Z690-A, Intel, LGA 1700, Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel Pentium G, DDR5-SDRAM, 128 GB, DIMM
Sound card - Realtek S1220A 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC
Weight - 1,77
Weight & dimensions - Height - 71 mm
Weight & dimensions - Depth - 244 mm
Weight & dimensions - Width - 305 mm
TPM - Header
Network interface - 1 x 10/100/1000/2500 Mbit/s
Network interface - 1 x Intel 2.5Gb Ethernet ASUS LANGuard
Network - Bluetooth - N
Network - Ethernet interface type - 2.5 Gigabit Ethernet
Network - Ethernet LAN - Y
Network - Wi-Fi - N
URL - https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-Z690-A/
Number of USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1 ports - 5
Number of USB 3.1/USB 3.1 gen 2/USB 3.2 gen 2 ports - 6
USB 3.2 Input/Output connectors - 6
USB ports at back panel - 8
USB ports on motherboard - 7
Storage controllers - Supported storage drive types - HDD & SSD
Storage controllers - Supported storage drive interfaces - M.2, SATA
Storage controllers - RAID support - Y
Storage controllers - RAID levels - 0, 1, 5, 10
vendpn - PRIME Z690-A
Unit Net Weight - 1.24 kg
Unit Gross Weight - 1.78 kg
Unit Box Height - 0.275
Unit Box Length - 0.34
Unit Box Width - 0.07
Unit Brutto Volume - 0.006545 cubm
Brand - ASUS
External connectors - 1 x Rear Speaker
External connectors - 1 x Central Speaker / Subwoofer
External connectors - 1 x DisplayPort
External connectors - 1 x HDMI
External connectors - 1 x Line In
External connectors - 1 x Line Out
External connectors - 1 x MIC
External connectors - 1 x RJ-45
External connectors - 1 x S/PDIF
External connectors - 2 x USB 3.1 Type-C
External connectors - 3 x USB 3.1
External connectors - 4 x USB 3.0
Special functions -
Features - Motherboard chipset family - Intel
Short description - ASUS PRIME Z690-A S1700/DDR5/ATX
Asus PRIME Z690-A
Tālr. 67275758 gsm 26117175 (p.o.t.c.p. 9:00-18:00)
Intel technology provider Platinum 2020
Visas kategorijas